Připraveni na jaro? My ano!

Připraveni na jaro? My ano!

I když se to po ránu ještě možná nezdá, jaro je tady za necelý měsíc. Jste připraveni? S příchodem březnových dnů si oživení zaslouží váš šatník i domácnost, poradíme vám ale také, jak se vyhnout nepříjemné jarní únavě. Tak hurá do toho!

K jaru patří nové začátky, pro někoho je tak ideálním obdobím pro životní změny. Energii k nim vám mohou dodat sluneční paprsky nebo probouzející se příroda. Po dlouhé zimě je ale možné, že budete ještě trochu dopingu potřebovat. Jak si ho dopřát?

Rozjasněte se

Když se porozhlédnete po nových módních kolekcích, zjistíte, že na scénu se dostává opět žlutá. Doprovázejí ji šaty s květinovými vzory, oblíbené pruhy, džínové bundičky nebo sukně v různých střizích. Na své si přijdou i milovníci pohodlí, protože na výběr je mnoho vzdušných modelů, které velmi volně kopírují siluetu. Jarním dnům bude tedy mimo jiné vládnout rozevlátost a bohémství. A to je dobrá zpráva, nemyslíte?

Jarní inspirace z prodejny GATE!

Svěží pleť

Pleť dostává v zimních období zabrat. Zejména pokožka obličeje je velmi citlivá na mrazy a také kůže po celém těle může být bez patřičné hydratace vysušená. Je tedy načase připravit se na odhození kabátů a dát si záležet na tom, abychom mohly opět vystavit i ty části těla, které v zimě schováme. Doporučujeme tělový i obličejový peeling, vhodnou masku na obličej nebo třeba výživné sérum či kúru. Naším favoritem je zejména přírodní kosmetika.

Zářivé vlasy

Delší dobu byly schované pod čepicí, ale teď chtějí ven. Vaše vlasy. Jak jim dodat opět lesk? První, co byste měla po zimě udělat, je navštívit kadeřnici. Pokud si její péči nedopřáváte pravidelně, je ten nejlepší čas. I když neplánujete radikální změnu, je dobré si alespoň nechat zastřihnout konečky a aplikovat intenzivní vlasovou kúru. Další už zvládnete sama domu.

S přicházejícím jarem se může stát, že vám vlasy začnou více padat. Není třeba hned panikařit, ale zamyslet se nad jídelníčkem, který má na stav vlasů velký vliv. Vlasům neprospívá ani stres, pokud jím tedy aktuálně trpíte, zkuste ho co nejvíce eliminovat.

Jarní domov

Rozkvést můžete nejen vy, ale také váš domov. Možná vás čeká generální úklid, mytí oken a další domácí práce, na které byl naposledy čas před Vánoci. Pusťte se do nich, i když se vám moc nechce. S úklidem domácnosti přichází i úklid duše.

Nepoužívané věci pošlete dál a uvolněte si prostor, aby jím mohla proudit energie.

Uklizené pokoje se vám budou i lépe zdobit. Chybět by neměly jarní květiny, veselé barvy, „obléknout do nového“ můžete polštářky, přehozy nebo textil v ložnici. Lehká příprava na Velikonoce se bude za chvíli hodit!

Bez únavy 

Chodíte každé jaro jako tělo bez duše a k depresi nemáte vůbec daleko? Může za to jarní únava. Je to stav, který není smyšlený, ale opravdu mnohé z nás pravidelně postihuje. Může za to dlouhé období bez sluníčka a jeho světla, snížený pohyb, imunitní systém pracující naplno nebo třeba nedostatek vitamínů. A na to tyto faktory byste se tedy měli zaměřit a zapracovat na tom, aby vám nic nechybělo.

Ulevit bychom měli také trávicímu systému, takže si můžete naordinovat jarní detox.

Zapomínat bychom neměli na dostatečný a pravidelný spánek, i ten může být příčinou, proč se celý den cítíte pod psa. Pokud by však žádné rady nezabíraly, neváhejte se poradit v lékárně nebo u lékaře. Brzy vám jistě bude líp!

Přejeme vám krásné jarní dny plné sluníčka!


Text: ©crestyl

Foto: ©gate-wear.com, pixabay.com

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..