5 „nej“ pomocníků v kuchyni

5 „nej“ pomocníků v kuchyni

Je kuchyně vaší oblíbenou místností, kde trávíte spoustu času, nebo se tam naopak zdržujete co nejméně a raději se věnujete jiným činnostem, než je vaření a pečení? Ať tak, či onak, máme pro vás přehled nejužitečnějších kuchyňských přístrojů, které neskončí po několika použitích zastrčené za hrnci v nejspodnější skříňce vaší linky. 

Jogurtovače, zmrzlinovače, sušičky ovoce, domácí pekárny – vychytávek do kuchyně najdeme v nabídce obchodů opravdu mnoho. Před tím, než si pořídíte dalšího pomocníka, je ale dobré se zamyslet, zda ho opravdu využijete. Kolik domácí zmrzliny za rok sníte, spotřebujete všechen jogurt tak, aby měla jeho výroba efekt, kolikrát v týdnu budete péct domácí pečivo?

Záleží tedy především na vašem životním stylu, návycích rodiny a také čase, který obvykle přípravě jídla věnujete.

Pro dvojici, která tráví většinu dne v práci a stravuje se často po restauracích, nemají některé přístroje nakonec tolik využití, jak se může při nákupu zdát. A naopak pro velkou rodinu zvyklou na domácí stravovaní, se mnohé z nich vyplatí.

Které kuchyňské přístroje však využijete téměř vždy? Tady je našich pět nej:

Stolní mixér

Na stolní mixér nedáme dopustit. Pomůže vám s přípravou pokrmů pro nejmenší děti, vyrobí zdravé smoothie nebo mléčný koktejl, když máte chuť na nějakou tu dobrotu. Mixéry s větším výkonem si poradí i s ledem, v létě máte tedy o osvěžení postaráno. Nápoje navíc často nemusíte nikam přelévat, protože vybrané mixéry mají v balení nádoby, které přišroubováním víčka změníte na přenosnou láhev.

Kontaktní gril

Nejen v létě si můžete užít chuť grilovaného masa nebo zeleniny. Elektrický kontaktní gril je vhodný pro přípravu rychlé večeře, můžete si v něm opéct plátky brambor, ale zvládne zastoupit i roli toustovače. Jeho uplatnění v kuchyni je tedy všestranné a věříme, že zahálet nebude. Doporučujeme typ s vyjímatelnými pláty, které lze umýt také v myčce.

Automatický kávovar

Každý si rád připravuje kávu po svém. Někomu chutná překapávaná, jiný nedá dopustit na pravého turka. Podle nás ale není nad čerstvě umletou kávu z automatického kávovaru, kterou si můžete vychutnat ve formě pressa, cappuccina nebo třeba latte. Volba, zda vám nebude stačit i kapslový kávovar, je na vás, u návštěvy si jistě šplhnete obojím.

Digitální váha

Zkušené hospodyňky mají oblíbené recepty „v oku“ a bez vážení surovin se mnohdy obejdou. Pokud chcete ale zkoušet i novinky a experimentovat při pečení s nevyzkoušenými moučníky a dezerty, bez váhy se neobejdete. Přesné digitální váhy se dnes vyrábějí například také v retro provedení – mohou být tedy i ozdobou vaší kuchyně!

Kuchyňský robot

Kdo to myslí s kulinářským uměním vážně, bez kuchyňského robota se nakonec neobejde. Zjistíte, že dobře zvolený typ vám ušetří spoustu práce i námahy, a jeho údržba je dnes už také hračka. Na tomto pomocníkovi se vyplatí nešetřit hlavně v případě, kdy víte, že bude často v zápřahu. Multifunkční použití oceníte při přípravě těsta, strouhání zeleniny, ořechů nebo třeba mletí masa. Tak hurá do výběru toho pravého!

A co vy, prozradíte nám vaše pomocníky v kuchyni, na které nedáte dopustit?


 Text a foto ©crestyl

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..