MÁM TĚ RÁDA, MAMI

MÁM TĚ RÁDA, MAMI

Již tuto neděli slaví svátek všechny naše mámy, mamky, maminky. Vezměte tu svoji a prožijte prima den, ve kterém nebudou chybět ty správné „holčičí“ nákupy, návštěva kadeřníka a na závěr sladká tečka s voňavým kafíčkem. Vybrali jsme pro vás také několik tipů na dárky, kterými můžete svou mámu potěšit.

A kde se vlastně Den matek vzal? Oslava tohoto svátku má počátek v roce 1908, kdy byl poprvé veřejně slaven na počest Anny Reeves Jarvisové, americké bojovnice za práva matek. Slaví se v různých dnech na mnoha místech světa a v České republice připadá na druhou květnovou neděli.

V Československu byla jeho propagátorkou Alice Masaryková a od roku 1923 byl u nás tento sváteční den pravidelně připomínán. Po druhé světové válce byl nahrazován oslavami MDŽ, ale přesto zůstával u některých lidí stále v povědomí. Dnes se příležitostně slaví svátky oba, nebo si každá rodina vybírá podle svého.

5 „nej“ dárků pro maminku

  • Voňavé překvapení

Hodně žen má svůj oblíbený parfém a podle něj si svoji mámu můžete také dobře pamatovat třeba už od dětství. Pokud se její vůně už nevyrábí, nebo víte, že maminka parfémy ráda střídá a zkouší nové, překvapte ji voňavým dárkem. V prodejně Marionnaud, kde si určitě vyberete, probíhá navíc ke Dni matek akce, při které zakoupíte druhý produkt se slevou čtyřicet procent. Radost tedy můžete udělat i sobě! A náš žhavý tip? Jednoznačně dárková sada Chloé, která obsahuje parfémovanou vodu a tělové mléko.

  • Pro hospodyňky

Mnoho maminek tráví čas rádo v kuchyni. Pokud je to případ i té vaší a vaření či pečení je jejím koníčkem, udělejte jí radost praktickým dárkem. A co teď v domácnostech jednoznačně frčí? Stále ještě jarní výzdoba, smoothie mixéry anebo třeba už doplňky na zahájení grilovací sezóny. Zeptejte se mámy, co by právě potřebovala anebo ji vezměte na nákup rovnou s sebou. Spoustu barevné inspirace najdete například v Tescomě a společně určitě nesáhnete vedle.

  • Knížka ze srdce

Je vaše máma vášnivou čtenářkou, která využívá každou volnou chvilku k tomu, aby si přečetla několik stránek z právě rozečtené knížky? Pak určitě budete vědět, jaký je její oblíbený žánr nebo spisovatel… A jestli váháte, máme pro vás tip na tři knížky z pera českých autorek, které určitě stojí za pozornost.

Tiché roky – Alena Mornštajnová

Láska pro samouky – Barbora Šťastná

Rekonstrukce – Viktorie Hanišová

Nebudeme vám o nich prozrazovat více, snad jen to, že si je budete určitě chtít přečíst také! Všechny autorky píšou tak, že vás jejich slova chytí již od první stránky. Zapátrejte po těchto titulech v knihkupectví Kanzelsberger a dozvíte se více…

  • Dobré víno

Svátek si žádá sváteční víno. Takovým může být třeba slámové nebo ledové. Obě vína se řadí mezi přívlastková, mají obvykle nižší obsah alkoholu a vysoký zbytek přírodního cukru. K vychutnání se tedy nabízí doslova každý doušek. Jako dárek se hodí ale třeba také sekt. Darujte k němu mamince ještě velkou bonboniéru – a hlavně váš čas, a zahřešte si spolu. Uvidíte, že společně strávené chvíle jsou tím nejcennějším, co si můžete dát. S výběrem toho nejlepšího vína vám určitě poradí ve vinotéce VINOFOL.

  • Dárkový poukaz

Ještě stále váháte, zda jsou výše vypsané tipy „to pravé ořechové“? Pak pro vás máme ještě jednu možnost, a to dárkové poukazy Central Jablonec. Uplatnit je lze ve více než třiceti obchodech v našem centru a vaše maminka si bude moct vybrat po čem její srdce touží. A když vyrazíte na nákupy společně, bude radost z dárku dvojnásobná.

Přejeme vám krásný DEN MATEK!

Text a foto ©crestyl

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..