JAK VYBRAT BATOH NEBO AKTOVKU

JAK VYBRAT BATOH NEBO AKTOVKU

A je to tady – první chladná rána, padající listí a také neúprosný kalendář, který oznamuje, že do začátku školy zbývá už jen necelý půl měsíc. Pokud pro své děti potřebujete novou aktovku nebo školní batoh, je ten nejvyšší čas se porozhlédnout po obchodech. Abychom vám nákup ulehčili, sepsali jsme pro vás několik bodů, podle čeho se při výběru řídit. 

První volba, která vás pravděpodobně čeká, je naznačena již v názvu článku: Batoh, nebo aktovku? Většina rodičů volí aktovku pro prvňáčky a menší děti. Je to i určitá tradice – výběr aktovky k zahájení školní docházky zkrátka patří. Jak se děti blíží k druhému stupni, někdy i o něco dříve, přichází pak na řadu batoh, který je v různých obměnách provází většinou až na střední školu.

Základní parametry, které jsme pro vás přehledně uspořádali, je dobré sledovat jak u aktovky, tak u batohu. A které to tedy jsou?

  • Hmotnost – doporučovaná váha aktovky nebo batohu je do jednoho kila. Když si totiž připočtete učebnice, sešity, svačinu a další školní pomůcky, zjistíte, že děti mívají na celý den doslova pěkně naloženo.
  • Opora zad – souvisí s předchozím bodem… Zadní část aktovky i batohu by měla být ergonomicky tvarovaná, polstrovaná a celkově řešená tak, aby dětská záda nezatěžovala a nedeformovala.
  • Vnitřní uspořádání – batohy bývají obvykle členitější než aktovky, u kterých je zase výhodou to, že v nich prvňáčci a malé děti vidí hned vše, co právě v daný den ve škole potřebují.
  • Popruhy, včetně těch hrudních – oboje by měly být nastavitelné se zatahovatelnými pásky a nejlépe polstrované a prodyšné.
  • Bytelné a omyvatelné dno – školní taška dostává zabrat v autobuse i venku, kde ji děti často odloží do ne právě čistého a suchého prostředí. Odolné a nepromokavé dno s plastovými nožkami je proto výhrou.
  • Prostor na svačinu a pití – každá boční kapsa se počítá, a ta na pití obzvlášť!
  • Reflexní prvky – dnes už opravdu nutnost u každého batohu i aktovky. Jejich umístění ze všech stran zvyšuje pravděpodobnost, že vaše dítě v ranním nebo večerním šeru nikdo nepřehlédne.
  • Design/materiál – matriál je důležitý pro údržbu, a design zase pro vaše děti. Ty menší budou mít rády vše sladěné v oblíbeném motivu (penál, sáček na přezůvky atd.), ty starší zase ocení originalitu. Vezměte je na nákup rozhodně s sebou!

Líbí se vám náš úvodní obrázek? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Aktovku seženete v prodejně Albert za příslušné body (nebo danou cenu) a nechybí samozřejmě ani klučičí motiv.

Širokou nabídku aktovek a batohů najdete také v prodejně McPen či Pompo. Zastavte se!

Text a foto ©crestyl

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..