VYBARVĚTE SE: Hnědá

VYBARVĚTE SE: Hnědá

Přicházející podzim je tím správným časem, kdy si povědět něco hnědé barvě. Věděli jste například, že symbolizuje trpělivost a není příliš vhodná do dětských pokojů? Další zajímavosti i tipy na její využití se dozvíte dále!

Jako většina barev má i hnědá spoustu odstínů a my si jen v rychlosti některé z nich připomeneme: kaštanová, kávová, čokoládová, velbloudí hnědá, písková, mahagonová… S mnoha dalšími názvy nebo možnostmi, které tato barvička nabízí, se setkáte například u kadeřníka nebo při líčení.

Trocha psychologie

Hnědá je v našich myslích často spojená s přírodou – je to barva země, dřeva, nerostů, ale třeba i recyklovaného papíru. Kromě již zmíněné trpělivosti navozuje také pocit klidu a bezpečí. Protože je označována jako barva neutrální, může působit také jako stabilizační prvek při volbě celkového outfitu. Na její možné kombinace při oblékání se hned podíváme.

Móda

Asi málokdo z nás by doma nenašel minimálně jedny hnědé boty, kabelku nebo kabát. Pokud nechcete vypadat usedle, zkuste tuto barvu oživit modrou nebo růžovou. Ač se to takhle napsané může jevit zvláštně, výsledek bude stát za to. Pro milovníky přírodního stylu se nabízí doplnění o béžovou nebo další zemité tóny. Na doplňcích hnědou také určitě využijete, zmiňme třeba kvalitní kožené rukavice nebo praktický batoh.

Líčení

Inspirace z dm drogerie

Hnědé stíny sluší téměř každým očím, ale přesto je fajn najít si v nich své favority. Lehce to zvládnete s některou z barevných paletek, kdy stačí jen několik tahů štětečkem po víčku, a budete mít jasno. Při stínování nezapomeňte na známé pravidlo: světlejší barva patří k vnitřnímu koutku oka, tmavší k vnějšímu. Hnědá řasenka a linky jsou pak příjemnou změnou a jemnější volbou oproti obligátní černé.

Interiér

Bez nábytku v hnědé barvě si asi mnozí z nás nedovedou domov vůbec představit. V interiérech se používá právě díky pozitivnímu působení na lidskou psychiku a dokáže navodit pocit domácí pohody. Najdeme ji proto téměř všude: na podlahách, kobercích, sedačkách, skříních, postelích i v kuchyni. Abychom to s ní ale přece jen nepřehnali, měli bychom myslet i na barvy, které ji vhodně doplní. Náš tip: zkuste bílou nebo zelenou. Pro děti tato barva není příliš zajímavá, v dětském pokojíčku s ní tedy můžete šetřit.

Recept

Houby, houby a zase houby

Tentokrát jsme nad oblíbeným receptem nezaváhali. Houbová sezóna na mnoha místech u nás vrcholí a inspirace ke zpracování této pochutiny z lesa není nikdy dost. A víte, co se říká… V jednoduchosti je krása!

Hříbky na česneku

  • 500 g hříbků – mladých
  • 2 lžíce másla
  • 1 lžíce olivového oleje
  • 2 stroužky česneku
  • lžíce nasekané petrželky
  • sůl, nejlépe mořská

Postup: Hříbky omyjeme, přepůlíme a nakrájíme na plátky silné přibližně jeden centimetr. Na pánvi osmahneme česnek ve směsi másla a oleje. Po minutě ho vyměníme za houby, které opékáme 3–4 minuty. Na závěr osolíme a přihodíme petrželku. Opatrně promícháme a je hotovo.

Náš seriál se pomalu, ale jistě blíží k závěru. V posledním díle se můžete těšit na neopomenutelnou černou barvu!

Text a foto ©crestyl

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..