PODZIMNÍ KNIŽNÍ NOVINKY: 3 + 1

PODZIMNÍ KNIŽNÍ NOVINKY: 3 + 1

Pokud patříte k vášnivým čtenářům, možná vám rychle přicházející podzim, ke kterému patří často i nevlídné počasí, vůbec nevadí. Ba naopak… Deku, oblíbené křeslo a teplý nápoj už máte připravený? Pak už chybí jen ta správná kniha! 

Kdo před několika lety podlehl populární švédské trilogii Milénium, nemusel ani po smrti jejího autora tolik zoufat. Oblíbeného Stiega Larssona „nahradil“ spisovatel David Lagercrantz a v sérii dále pokračoval. Po dalších dvou knihách byl nyní ohlášen závěrečný díl, kdy bychom se měli s Lisbeth Salanderovou v doprovodu Mikaela Blomkvista setkat naposledy. Opravdu?

DÍVKA, KTERÁ MUSÍ ZEMŘÍT – David Lagercrantz

Anotace nakladatele: V jednom ze stockholmských parků se najde tělo zuboženého žebráka s amputovanými prsty na rukou i nohou. Vypadá to na nešťastnou smrt bezdomovce, avšak patoložka Fredrika Nymanová se nemůže zbavit dojmu, že s mrtvým je něco v nepořádku, a proto se spojí s Mikaelem Blomkvistem. Případ probudí Mikaelův zájem, protože žebrák prý několikrát cosi breptal o švédském ministrovi obrany Johannesu Forsellovi. Byly to jen řeči paranoidního šílence, nebo měl opravdu nějaké informace o vládě? Mikael požádá o pomoc Lisbeth Salanderovou…

MONA – Bianca Bellová

Po velmi úspěšném a několika cenami ověnčené knize Jezero přichází spisovatelka Bianca Bellová s dalším románem. Mistrovské vyprávění o těžkostech udělat „správné“ rozhodnutí slibuje opět silný čtenářský zážitek.

Anotace nakladatele: Ona je zdravotní sestra, on skoro ještě dítě. Setkávají se na troskách svých životů, na troskách starého světa, na troskách jedné nemocnice, do níž jako všudypřítomné šlahouny plevelných popínavek proniká svět nový. Lepší asi nebude. Ale co když třeba ano? Anebo… co když je možné zmizet? Uniknout před palbou, která neúnavně kropí rozpálenou zemi kolem, před všemi těmi pravidly, jak se má chovat žena a jak muž, před vzpomínkami, před sebou samým… Stejně jako v proslaveném románu i v Moně vykresluje Bianca Bellová mistrovským způsobem tíživou a naléhavou atmosféru chvíle, kdy se člověk musí rozhodnout.

SMRTÍCÍ BÍLÁ – Robert Galbraith

Robert Galbraith je pseudonym známé britské spisovatelky Joanne Rowlingové, autorky knih o Harry Potterovi. Po jejich dokončení začala pod zmíněným jménem publikovat sérii o soukromém detektivovi Cormoranu Strikeovi, z nich přichází na řadu zatím „čtvrtý případ“.

Anotace nakladatele: „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství.

MÝM VRSTEVNÍKŮM A JINÉ FEJETONY – Michal Viewegh

Michala Viewegha není třeba českému čtenáři příliš představovat. Jeden z našich nejznámějších spisovatelů nepřestal psát ani poté, co ho v roce 2012 potkala vážná srdeční příhoda s dlouhodobými následky. Tentokrát však nepřichází na řadu nový román nebo novela, ale sebrané fejetony z Lidových novin. Neméně čtivé a hravé…

Anotace nakladatele: O tom, jak je prospěšné vést korespondenci s mrtvými, o zážitcích v České televizi srovnatelnými s požitím halucinogenů, krajových odlišnostech, 4D realitě –anebo třeba o tom, jak lze skloubit profesionální skateboarding s láskou ke knihám. Od dubna loňského roku do dubna toho letošního publikoval nejpopulárnější současný autor každý týden jeden fejeton v magazínu Pátek Lidových novin. Jeden rok v životě spisovatele, jeden rok v životě naší společnosti. A samozřejmě také o Brně a 32 věcech, které Michal Viewegh už nesmí nikdy udělat.

Všechny knihy najdete v knihkupectví Kanzelsberger v našem centru. 

Přidáte nám k nim váš tip?

Text a foto ©crestyl

Anotace ©host, ikar, knihazlin

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..