Nápady na velikonoční zábavu pro celou rodinu

Letošní Velikonoce nebudou možná tak bohaté na pomlázku, ale přesto si je můžete v rodinném kruhu užít s mnoha tradicemi a zábavným programem. Připravili jsme pro vás několik tipů na každý den: od čtvrtka až do pondělí.

Zelený čtvrtek                               

Abyste byli po celý rok zdraví, měli byste právě tento den sníst něco zeleného. Podle některých zvyklostí by to měla být jen zelenina a jídelníček by měl být celkově střídmý nebo se blížit půstu. Ať tak, či onak, nabízí se spousta receptů, které si můžete vyzkoušet i se svými dětmi. Podle křesťanských tradic se tento den také pečou jidáše.

Co si dopřát zeleného k snědku? Tak třeba:

  • zeleninový salát s avokádem
  • smoothie z okurky, polníčku a máty
  • špenátovou polévku s vařeným vejcem

Naše tvořivá výzva: Zkuste si dnes s dětmi vytvořit velikonoční zápichy nebo třeba pexeso. Zasadit na poslední chvíli můžete také osení, ještě stihne vyrůst.

Velký pátek

Víte, že Velký pátek je spjat i s mnoha pohanskými pověrami? Patří mezi ně mimo jiné pověst o otevírání skal a vydávání pokladů z hlubin země. V tento den by se nemělo také nic půjčovat a nemělo by se hýbat se zemí. Práci na zahrádce si proto nechte na později a dnes si venku odpočiňte. Připravte si vajíčka na barvení a zdobení, nařezejte si proutky na pomlázku.

Naše tvořivá výzva: Vyrobte si jarní dekorace z papíru, kterými dozdobíte velikonoční tabuli. Může jít o papírová vajíčka, slunce, květiny nebo třeba ptáčky. Každý jarní kousek se počítá.

Bílá sobota

Dnes se můžete pustit do velkého úklidu. Bílá symbolizuje čistotu a nové začátky. Nemusíte hned začít bílit, jak bylo dřívějším zvykem, ale třeba na vás volají zašedlé záclony nebo jarní šatník, který potřebuje protřídit a provětrat. Začněte zdobit vajíčka nebo plést pomlázky.

Naše tvořivá/sportovní výzva: Chybí vám pohyb? Vytáhněte švihadla, skákací gumy nebo si třeba jen namalujte na zem panáka. Den vám uteče, než bys řekl švec, a večer se vám bude krásně usínat.

Ozdobte třeba také stromky na zahrádce.

Boží hod velikonoční

V neděli se pusťte do pečení beránka, mazance, nádivky a dalších dobrot. Pokud rádi zkoušíte i něco nového nebo netradičního, doporučujeme velikonoční perníčky či sušenky. Některé z receptů najdete také v našem loňském článku na blogu.

Naše tvořivá/umělecká výzva: Zopakujte si s dětmi básničky na koledu, nebo si vymyslete vlastní. Napište si na papír předem třeba pět slov, která musí básnička obsahovat, a uvidíte, že se budete skvěle bavit.

Velikonoční pondělí

Dnes je čas na pomlázku, velikonoční koledu neboli také vyšupání děvčat, které by letos mělo proběhnout pouze v úzkém rodinném kruhu. Ani tak děti nemusí smutnit a jako zpestření pro ně můžete nachystat hru s hledáním vajíček. Po domě, bytě nebo na zahradě umístěte kraslice a drobné sladkosti a vyhlaste po nich pátrání, které může být doprovázeno i jednoduchými úkoly.

A pozor, na závěr máme jednu dobrou zprávu: O přestupný rok mohou hodovat i holky! Kluci, máte se na co těšit.

Přejeme vám klidné prožití velikonočních svátků a hodně zdraví!

Text a foto ©crestyl

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..