Dárky pro zvířecí mazlíčky: 3 + 1 vánoční tip

Dárky pro zvířecí mazlíčky: 3 + 1 vánoční tip

Jsou tu s námi po celý rok a mnohdy jsou považováni za plnohodnotné členy rodiny. Domácí mazlíčkové dokážou udělat radost, rozesmát nás i potěšit v těžkých chvílích. Proto bychom s vánočním dárečkem neměli zapomenout ani ně. Pojďte jim spolu s námi udělat radost.

Dárek pro věrného pejska

Každý pejsek by měl mít své místečko, kde si může přes den nerušeně odpočinout, ale zároveň být lidem třeba na blízku. Důležité je pro něj také to, aby se mohl klidně vyspat a měl prostor, který patří jen jemu. Takovým je buď venkovní bouda, nebo pelíšek, který může mít pejsek uvnitř domu i venku.

Psí pelíšek kupujeme většinou hned s tím, jakmile si pejska pořídíme. Při výběru se můžeme řídit podle využití v interiéru nebo exteriéru, materiálu, velikosti či ceny. Jak náš čtyřnohý kamarád roste, je potřeba mu pořídit pelíšek vždy o něco větší. Tak, aby v něm měl dostatek prostoru, ale zároveň aby neměl zbytečně mnoho místa kolem sebe, kvůli kterému by mu unikalo z pelíšku teplo.

Někdy může pejskovi stačit i speciální polštář anebo mu můžete vybrat psí kanape. Záleží na především také na plemenu – pro každé může být vhodné něco jiného. Pelíšek je třeba jednou za čas zkontrolovat a v případě opotřebení nebo poškození pořídit nový. A to je skvělý tip na vánoční dárek. Co říkáte?

Dárek pro kočičí nezbedníky

Když chytne neposednou kočku hravá nálada, může to být i pohroma pro celou domácnost. Proto je fajn mít pro kočičky připravenou vždy dostatečnou zásobu hraček a také škrabadlo. Hračky můžete vybírat pohybové, pískací nebo třeba je určené k mazlení. Kočky ale nejčastěji ocení takové, které jim umožní se pořádně vyřádit. Ani domácí mazlíček totiž není zcela zbavený loveckých instinktů.

Škrabadlo je pak pro kočky ideálním místem her, ale i odpočinku. Mělo by být nedílnou součástí každé domácnosti, kde se kočičky nacházejí – už jen z důvodu, že si navyknout brousit si na něm drápky, a ušetří váš nábytek či koberec.

Škrabadla mohou mít jednoduchý tvar a vzhled, často jsou ale kombinována právě s odpočívadly a prolézacím provedením. Pokud ho už doma máte, kontrolujte také pravidelně jeho stav. Nový kousek nebo nové hračky mohou být skvělý dárek pro divoké kočičí tlapky.

Dárek pro neúnavné hlodavce

Pokud máte doma malého hlodavce, určitě jsme mu také pořizovali klec, mističku, pítko a vše, codo jeho správné výbavy patří. Nová podestýlka a dobroty mu vždy udělají radost, nezapomeňte ale také na prvky, které ho zabaví, nebo pomocí kterých se může schovat před celým světem.

Hlodaví mazlíčci v kleci ocení schovku v podobě tunelu, travní hnízda, různé houpačky, prolézačky nebo dřevěné hračky. Zábavou i potravou pro ně jsou hlodací kostky nebo různé pamlsky.

Pokud s vaším mazlíčkem často cestujete, zaslouží si také prostornou přepravku, aby byl vystaven co nejmenšímu stresu. Králíci pak mohou mít i speciální postroje, se kterými se nemusíte bát je vyvenčit při malé procházce. Tipů na dárek pod stromeček je tedy až až.

Tip z prodejny Pet Center

V prodejně Pet Center najdete také různé balíčky a dárková balení, která se vzhledem zdobením a vyrovnají vánočním dárečkům pro vaše nejbližší a rodinu. Obdarujte tedy i své zvířecí mazlíčky stylově.

Text ©crestyl
Foto: shutterstock.com

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..