Milí čtenáři, s novým rokem vám na našem blogu přinášíme novou rubriku zaměřenou na krásu, módu a zdraví. Dnes zavítáme do oblasti péče o pleť, pokožku celého těla i vlasy a nakoukneme pod pokličku pojmu dermokosmetika. Co se pod ním skrývá a s čím nám může dermokosmetika pomoci? Čtěte dále!
Dermokosmetika: Co to je?
Jako dermokosmetické výrobky označujeme takové, které svou kvalitou, technologií výroby a výsledným složením odpovídají přísným kritériím a poznatkům z oboru dermatologie.
Jsou klinicky testovány a doprovázeny odborným poradenstvím ze strany lékárníků, dermatologů nebo dalších profesionálů v oblasti péče o pleť.
Nejčastěji si pro ně proto chodíme do lékárny, v běžné drogerii tyto přípravky nebo některé značky vůbec nenaleznete. S konzultací se můžete obrátit také na vybrané dermocentrum.
Druhy dermokosmetických přípravků
V kategorii dermokosmetiky dnes nalezneme opravdu širokou škálu výrobků. I když jste je třeba zatím nevyužili, jistě vám budou povědomé alespoň některé ze známých značek, jako je Avene, BIODERMA, EUCERIN, LA ROCHE-POSAY, Sebamed nebo třeba VICHY.
Pečovat o pleť můžete denními i nočními krémy, výživnými séry, maskami, emulzemi a dalšími přípravky. Stejně tak si můžete užít péči o celé tělo nebo vlasy. Nabízejí se tělové krémy, gely, šampony, deodoranty i antiperspiranty, ochranné opalovací krémy… A nechybí samozřejmě ani dekorativní kosmetika, jako jsou make-upy a pudry.
Na jaké problémy dermokosmetika pomáhá?
Dermokosmetiku je třeba vybírat podle typu pleti či specifičtěji podle problému, který potřebujeme řešit (například citlivá pleť, akné, pigmentové skvrny). Hodí se ale i pro normální pleť, kterou udržuje v rovnováze a pomáhá tak předcházet různým potížím.
Na dermokosmetice oceníte složení bez parfemace, nebo jen s lehkou vůní a příjemnou konzistenci. Třešničkou na dortu pak bývá ještě minimalistický a designově čistý vzhled obalů.
Text a foto ©crestyl
Přidejte komentář