Čím potěšit knihomola? Máme pro vás tipy pro milovníky knížek

Čím potěšit knihomola? Máme pro vás tipy pro milovníky knížek

V sobotu 23. dubna oslavíme Mezinárodní den knihy a autorských práv. Máte ve svém okolí vášnivého čtenáře, kterému chcete udělat příležitostně radost? Sepsali jsme pro vás několik tipů, čím milovníky knížek rozhodně potěšíte.

Knižní novinky, které zaujmou

Možná si řeknete, že není nic snadnějšího než koupit knihu. Pokud ale pravidelně nesledujete knižní novinky nebo přesně nevíte, co by obdarovaného mohlo nejvíce zaujmout, není výběr zase tak jednoduchý. Nabídka v knihkupectvích je totiž dlouhodobě velmi rozsáhlá a kvantita nových knih může někoho přivést až k nemožnosti se rozhodnout, co vlastně zakoupit.

Proto se určitě nejdříve zeptejte, po čem by daný čtenář mohl nejvíce toužit. Chce nějaký bestseller? Knihu oceněnou v literární anketě? Nebo naopak nenápadnou knížku, o které toho není tolik slyšet? Můžete zavést řeč i na konkrétní titul, a pokud se vašemu protějšku rozzáří oči, budete vědět, že nesáhnete vedle.

Kromě zmíněných anket a žebříčků se neváhejte poradit ani v přímo v prodejně, přečíst si můžete také recenze na literárních fórech nebo sociálních sítích. Pokud jste pak sami vášnivými čtenáři, budete mít rozhodování určitě lehčí.

Na pultech knihkupectví vás nyní může zaujmout například Půlnoční knihovna. Nakladatelská anotace zní velmi lákavě, co říkáte?

Mezi životem a smrtí stojí knihovna. Když se Nora Seedová ocitne v půlnoční knihovně, má možnost všechno napravit. Dosud byl její život jen přehlídkou zoufalství a výčitek. Připadá jí, že všechny včetně sebe zklamala. To se ale může co nevidět změnit. Knihy v půlnoční knihovně umožní Noře zažít, co by se stalo, kdyby mohla změnit svá dřívější rozhodnutí. S pomocí staré známé může Nora odčinit vše, čeho lituje, a zjistit přitom, který život je pro ni ten pravý. Ale vše není tak, jak si to představovala, a brzy ji její rozhodnutí uvrhnou i s celou knihovnou do velkého nebezpečí. Než jí vyprší čas, musí najít odpověď na odvěkou otázku: jaký je nejlepší způsob života?

Zastavte se v našem centru v knihkupectví Kanzelsberger, kde najdete i další skvělé novinky.

Obaly na knížky mohou být praktické a krásné

Originální a užitečný dárek je textilní obal na knihu, se kterým lze nadělat spoustu parády. Kdo knihy často převáží, cestuje s nimi vlakem nebo si rád čte třeba u bazénu, dá nám za pravdu, že knižní obálky mohou někdy dost trpět. Obal knížky ochrání, a pokud vyberete atraktivní motiv, nadělá určitě spoustu radosti.  

Blok na zápisky a kulturní zážitky

Mnoho knihomolů nedá dopustit ani na další kulturní zážitky. Kromě oblíbených čtenářských deníků nebo klasických zápisníků je může potěšit i blok na uchování poznámek z akcí, jako jsou divadelní a filmová představení, vernisáže nebo koncerty. Když pak k zápisníku přidáte voňavou svíčku na dlouhé večery s knihou, máte o dokonalé překvapení postaráno.

Zavítejte do prodejny Albi, kde mají širokou nabídku malých i velkých radostí!

Záložky všech druhů a typů

Kdo miluje knížky, nikdy jim nedělá oslí uši, ale potrpí si na stylové záložky. Těch najdete v obchodech nepřeberné množství a vybírat tak můžete nejen podle designu, ale třeba také s přihlédnutím k materiálu. Nabízejí se například záložky:

  • papírové,
  • plastové,
  • dřevěné,
  • kovové,
  • nebo magnetické.

A protože záložek není nikdy dost, můžete z nich vytvořit malý dárkový balíček, do kterého dáte několik sladěných kousků. Ilustrace mohou prostřídat citáty nebo pouze minimalistické zpracování.

Poukázky na knihy plní přání

Jako poslední, ale neméně důležitý tip jsme si pro vás nechali dárkové poukázky, které dají každému čtenáři možnost vybrat si po čem touží. Pokud totiž víte, že váš přítel, kamarádka nebo rodiče čtou opravdu hodně, je lepší nechat volbu na nich. Vouchery nabízí téměř každé knihkupectví nebo můžete využít poukazy Central Jablonec, které uplatníte v mnoha našich obchodech.

Přejeme všem krásný den knihomolů a spoustu radosti z knižních dárečků!

Text a foto ©crestyl

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..