Dejte koupelně zelenou aneb 7 tipů, jak zkrášlit oázu klidu

Dejte koupelně zelenou aneb 7 tipů, jak zkrášlit oázu klidu

Koupelna je místem, které dotváří náš domov, a proto bychom neměli, co se týče příjemné atmosféry, vkusných doplňků nebo výzdoby, zapomínat ani na ni. Ranní sprcha v inspirativním prostředí vás rychle nabije energií a večer si můžete v koupelnovém království ničím nerušeni zarelaxovat. Jak na to?

1. Nalaďte se na správné barvy

Výběr barev v koupelně je klíčový, a to od obkladů až po drobné doplňky. Vybrat vše tak, aby interiér koupelny působil harmonicky, může být někdy docela oříšek, obzvláště pokud hledáte zajímavější barevné kombinace. Takové můžete najít mezi zemitými odstíny, které jsou oblíbené již řadu let, doplněnými výraznější výmalbou nebo dlažbou.

Bát se ale nemusíte ani experimentálnějšího pojetí, v takovém případě však raději doporučujeme služby designéra nebo využití některého z programů pro tvorbu interiéru, ať si vše můžete představit v co nejreálnější podobě.

Pokud podlehnete některému z aktuálních trendů, které vám doporučí návrhářské studio, je možné, že vzhled koupelny budete chtít za několik let zase změnit. Proto doporučujeme spíše tradičnější pojetí sanity a obkladů a popustit fantazii právě při dekorování.  

2. Zapojte všechny smysly

Krásná koupelna potěší nejen oči, ale může působit na všechny smysly. Kdo miluje hudbu, jistě si rád poslechne několik písniček při rychlém sprchování nebo třeba celý koncert při večerní koupeli. Zabudované rádio není v koupelně žádnou novinkou, ale pokud ho nemáte, stačí využít i některý z přenosných přístrojů, dejte jen pozor na jejich dostatečnou vzdálenost od vody.

Milovníci svíček nebo vonných tyčinek si také mohou přijít na své a potěšit své čichové buňky krásnou a zklidňující vůní. Gurmánům zase doporučujeme speciální podnos, který se dá upevnit na vanu. Sklenka šampaňského a jahody podávané při pěnové koupeli jsou po náročném dni tou nejlepší odměnou. Nezapomeňte ani na různé masážní pomůcky, houby, kartáče a žínky, které udělají dobře pokožce celého těla.

3. Vsaďte na detaily

Kouzlo sladěného prostoru někdy spočívá v opravdových maličkostech, jako jsou věšáčky, stojan na toaletní papír, kelímky na kartáčky, dózy na mýdlo a podobně. Tyto doplňky by měly být nejen hezké na pohled, ale také praktické a kvalitní.

Každý z nás už asi zažil situaci, kdy si domů pořídil nějaký designový kousek, který byl však náročný na čištění nebo pravidelnou údržbu. Do koupelny se například nehodí materiály, které nejsou odolné nebo ošetřené vůči vlhkosti. Nenechte se proto zlákat jen vzhledem, ale dejte na doporučení prodejce, vlastní zkušenosti nebo se poptejte třeba přátel na konkrétní značku, která jim vyhovuje. My jsme vybírali v prodejně Pepco.

4. Nezapomeňte na zrcadla

Právě v koupelně trávíme ráno nejvíce času úpravou svého vzhledu. Zrcadla mají ovšem nejen tuto praktickou funkci, ale dokážou koupelnu doslova rozzářit. Hlavní zrcadlo na umyvadlem může být nasvícené a doplněné menším kosmetickým zrcátkem, které ocení zejména ženy.

Komu v koupelně vadí neustálé zamlžování skla, může sáhnout po elektrické topné fólii, která se instaluje pod zrcadlo a udělá jeho věčnému otírání přítrž. S nedostatkem místa pomohou zrcadla s poličkami nebo koupelnové skříňky opatřené zrcadlovou plochou, které mohou být provedeny v dřevěném dekoru místo klasické bílé barvy. Tvar a zdobení zrcadla od kulatého přes asymetrické až po typické obdélníkové jsou už jen třešničkou na dortu.

5. Dopřejte si kvalitní textil

Ručníky, osušky, župany, žínky… to vše vybírejte v dostatečné kvalitě, která zaručí, že vám po prvním praní nezbydou oči pro pláč. Ručníky by měly být pečlivě začištěné, protože čouhající nitě zkrátka nesvědčí o ničem dobrém.

Heboučký župan by po vyprání měl držet svůj tvar a neztratit barvu. Nebojte se do koupelnového textilu investovat a starat se o něj tak, aby netrpěl. Ve skříni ho můžete provonět parfémovanými sáčky nebo mýdlem.

6. Mějte o všem přehled

S udržením pořádku v koupelně nebo na toaletě pomohou různé košíčky, které můžete sladit s ostatním vybavením. Kdo má rád například přírodní materiály, určitě si z dnešní široké nabídky obchodů vybere, co je mu blízké.

Látkové a proutěné boxy mohou být uzavíratelné, pokud nechcete řešit, že se na uložené předměty chytá prach. Plastové košíčky mají zase tu výhodu, že jsou snadno omyvatelné, mohou tedy sloužit na dekorativní kosmetiku.

7. Posviťte si na to

Na závěr jsme si nechali tip, který je už finančně náročnější, ale o to větší účinek má. Dobré rozložení světla v koupelně dokáže udělat divy a vhodně zvolené osvětlení zachrání i místnosti bez přístupu přirozeného denního světla. Ve večerních hodinách pak navodí tu správnou atmosféru. Zkuste se tedy zamyslet nad rozmístěním a typem svítidel, a pokud je něco z toho nevyhovující, nebojte se ani této změny. Určitě se vám vyplatí!

Text a foto ©crestyl

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..