Léto je tady: Hoďte nohy do pohody!

Léto je tady: Hoďte nohy do pohody!

Slunečné a teplé počasí láká k odkládání svršků a jednou z částí těla, které můžeme v létě nechat v klidu dýchat, jsou naše nohy. Pokud jste jim na jaře ještě nevěnovali dostatek péče, je ten nejvyšší čas to napravit. Podívejte se na užitečné pomocníky, kteří by vám neměli chybět v koupelně.

Zdravá obuv je základ

Aby byly nohy krásné na pohled, je potřeba, aby byly především také zdravé. Kosmetická péče dokáže mnohé, ale zdravotní problémy vyřešit neumí. Dbejte proto na správné obutí po celý rok a případné problémy neváhejte řešit s lékařem.

Vbočené palce, zborcená klenba nebo otékající kotníky není radno přehlížet, ale léčit, k čemuž přispívá také volba správné obuvi. V létě jsou nohy náchylnější k pocení, a proto je potřeba vybírat boty otevřené, prodyšné, často je střídat a nechávat je dostatečně vyschnout. Předejdete tím vzniku mykóz a dalších nepříjemností.

Přijďte si k nám vybrat do prodejny CCC nebo Deichmann.

Doma, nebo s profesionály?

Pokud se rozhodujete, zda své nohy před létem svěřit profesionálům, nebo si je ošetřit sami, přihlédněte zejména k tomu, jak jste se o ně v nedávné době starali. V případě, že jste jim mnoho pozornosti nevěnovali, se vyplatí pedikérské ošetření. Stejně tak je tomu v situaci, kdy trpíte na kuří oka, otlaky nebo zarůstající nehty. To jsou potíže, jejichž odstranění je lepší nechat na odbornících.

Zatímco doma se většinou věnujeme takzvané mokré pedikúře, profesionálové vám v salonu mohou nabídnout ošetření za sucha neboli mediciální pedikúru. Její výhodou je nejen bezbolestné a precizní odstranění ztvrdlé kůže, ale také jemný a hygienicky bezpečný postup vhodný například i pro diabetiky.

Co bychom vám tedy doporučili, je první návštěva pedikéra a poté už si o své nožky můžete pravidelně pečovat doma a se specialisty řešit jen případné problémy, na které nestačíte.

A jaké je potřebné vybavení k domácí pedikúře?

  • Kvalitní nůžky nebo kleštičky
  • Sada pilníků od hrubšího přes jemný až po lešticí
  • Pemza na ztvrdlou kůži
  • Dřívko na kůžičku
  • Separátor na prsty
  • Případně strojek s kotoučkem na suché ošetření
V Central Jablonec můžete zavítat do salonu ArtNails

Voňavé masky, peeling a zábaly

Své nohy můžete dále rozmazlovat podobně jako ruce nebo obličej. Ztvrdlé kůži prospěje peeling a na něj navazující maska nebo zábal, který chodidla, nárty a prsty dokonale hydratuje. Vyzkoušet můžete některý z přípravků, které zakoupíte v drogerii, nebo si připravte domácí variantu z rozmixovaného banánu a jogurtu.

Výživné masky by měly působit vždy delší dobu a měli bychom si jich dopřávat opakovaně. Zařaďte si proto pravidelnou péči o nohy do svého „kalendáře krásy“, ať na tuto proceduru nezapomínáte.

Nebojte se barev

Na samý závěr pak dodejte nehtům na nohou veselý kabátek. Kdy jindy než v létě se odvázat a užít si dosyta všechny barvičky? Blýskněte se neonovými odstíny anebo zvolte pro každý nehtík jinou barvu. Hodit se vám může menší balení laků, protože celou lahvičku rychleji spotřebujete a nemusíte se bát, že vám vyschne. Použít můžete také speciální gelové laky, o kterých jsme psali již v minulém článku Jak na krásné nehty. Dokonalé ruce a nožky s nimi budou vaší chloubou!

Všechny laky a pomůcky zakoupíte v drogerii dm

Text a foto ©crestyl

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..