Zpátky do školy a s úsměvem, školáci!

Léto se dostalo za svoji polovinu a pomalu se začne řešit nový školní rok. A věřte, že připravit dítko do školy je mnohdy náročnější, než si sbalit kufr na dovolenou. Obzvlášť, pokud jde o prvňáčka. Zkusili jsme pro vás sepsat pár tipů a nákupy do školy vám tak usnadnit.

Každý určitě máte doma ten svůj seznam potřebných věcí a tak ho zkuste porovnat s tím naším

01. Aktovka vs. školní batoh

Co je lepší, aktovka nebo školní batoh? Pokud správně vyberete, je to jen na vás. Aktovka je pro nového školáka přehlednější díky jedné velké kapse. Batoh má většinou o něco nižší hmotnost. Výběr ale nepodceňujte a na nákupy vyrazte i s malým nastávajícím školákem. Dbejte při tom na správnou velikost podle výšky postavy. Aktovka i batoh musí mít polstrovaná tvarovaná záda, nastavitelné ramenní popruhy, měly by být dostatečně prostorné s kapsami na lahev, penál a drobnosti. Zapomínat byste neměli na dostatek reflexních prvků. Vyzkoušet se může i stabilita aktovky. Při otevření kapes by se neměla převracet a padat. A pokud se ptáte, jaké barvy či motivy frčí, nechejte tento výběr na dětech. Mají své představy a aktovku budou nosit ony. My jen můžeme říci, že si vyberou holky i kluci, milovnice pohádek a růžových odstínů, ale i malí fotbalisté nebo obdivovatelé dinosaurů a jiných pohádkových postav! Tak hurá do toho. Zavítat pro aktovku či školní batoh můžete již nyní do papírnictví @McPen nebo do hračkářství @POMPO.

02. Penál

Ať už máte doma malou kreativní dušičku nebo energetického prvňáka, který víc miluje fotbal než kreslení, při výběru penálu dbejte nejen na dostatek prostoru a přihrádek, ale na pevný odolný nejlépe i umyvatelný obal. Počítat musíte i s tím, že penál dítěti spadne na zem a nechcete přece, aby se v něm tužky a pastelky hned polámaly. Důležitý je i zpevněný hřbet penálu. S takovým se dobře manipuluje.

03. Výtvarné potřeby

K základní školní výbavě prvňáčka patří i kufřík s výtvarnými pomůckami. I zde je výběr pestrý! Co by školákovi nemělo v kufříku chybět? Určitě pořiďte:

  • Vodové a temperové barvy
  • Paleta na barvy a sada štětců
  • Černá tuš
  • Lepidlo, nejlépe tuhé i tekuté
  • Kelímek na vodu a hadřík
  • Zástěra a plastový ubrus

Aktovku, penál i kufřík můžete pořídit ve stejném designu. Celou sadu pak můžete doplnit lahví na pití, deskami na sešity i vakem na bačkory. A jak vybrat vhodné školní přezutí pro školáky vám velmi ochotně poradí v našich prodejnách obuvi @CCC nebo @DEICHMANN.

Přejeme vám příjemné nákupy a pohodové přípravy na nový školní rok!

Váš @CentralJablonec!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..