Vyberte si vhodného domácího mazlíčka!

Výběr zvířecího mazlíčka chce udělat opravdu s rozvahou. Na začátku to vypadá nenáročně, ale opak může být pravdou. Mít doma králíka, krysu nebo ježka už není žádnou výjimečností. Navíc tato menší zvířata jsou i méně náročná na péči, výchovu i stravu. Pro radu, jak na to, jsme se vydali do prodejny PET Center v našem Central Jablonec.

Jak dobře vybrat zvířecího parťáka do rodiny?

Určitě jste od svých dětí také mnohokrát slyšeli, já chci pejska nebo kočičku, budu se o ně starat, slibuji … a odolat dětským přáním, jejich smutným očím je těžké. Pokud plánujete zvířecí přírůstek do rodiny, zvažte jeho výběr opravdu pečlivě. Zvíře není hračka a nelze ho tedy jen tak zavřít do skříně a vytáhnout zase až bude čas.

Péči o rybičky zvládnou všichni členové rodiny!

Máte doma školkové děti, hodně práce a málo času? Pak jsou tou nejlepší volbou rybičky. Jsou časově nenáročné, jejich krmení zvládnou i malé děti a navíc vám přinesou příjemné zpestření pro chvíle relaxování. A pokud jste bez zkušeností, v odborně zavedených prodejnách jako je PET Center vám s výběrem druhu rybiček i založením zcela nového akvária velmi rádi poradí.

Malého zvířecího chlupáče pro radost?

Myslíte si, že rybičky vaše děti tolik nenadchnout, jako chlupatá zvířátka? Pokud je tomu tak, zkuste jim vybrat malé čtyřnohé zvíře. Přátelskými mazlíky jsou křečci, morčata, pískomilové nebo i ježek africký. Péči o taková zvířata děti zvládnou, a navíc si ho mohou ochočit a trávit s ním příjemné chvíle.

Psa nebo kočku?

Takové zvířecího mazlíčka už je nutné opravdu vybrat s rozmyslem. Péče o ně časově i finančně náročnější. Kočky jsou tvorové žijící si po svém a to se každému nezamlouvá. Kočky jsou vhodnější pro děti školního věku, tedy pro ty starší a rozumnější. Psi mohou být opravdovými věrnými kamarády, ale velmi důležitý je výběr vhodného plemena. A to i s ohledem na to, kde žijete. Pes potřebuje péči každodenní, nestačí ho jen pustit na pár minut ven, ale je třeba ho cvičit, učit novým věcem, poslušnosti, nechat ho socializovat s jinými pejsky apod.

Ať už máte doma zvířecího mazlíčka nebo ho teprve vybíráte, zavítejte do našich prodejen, kde se prodávají doplňky, hračky i krmivo pro ně. Všude vám velmi ochotně poradí s čímkoli. A příště vám můžeme sepsat pár postřehů na téma Jak správně krmit domácí zvířecí mazlíčky.

Zapojit se také můžete do MEGA SOUTĚŽE s PET Center. Hraje se o ceny v hodnotě 1,5 milionů korun! Navíc nyní k nákupům dostanete pamlsky jako bonus. Více na https://www.petcenter.cz/soutez/!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..