Jak se po Vánocích dostat zase do formy?

Vánoční svátky jsou svátky hojnosti, přejídání se, čas, kdy většina z nás výrazně omezí pohyb a většina z nás se nevyhne ani pravidelnému požívání alkoholu. A pak to přijde, výčitky! Hlava plná toho, jak to udělat, aby se vrátila forma a začalo se zase zdravě a s novou energií. Jak se tedy správně nastartovat?

Žádné výčitky

Vyčítat si to, že jsme o svátcích hodovali více, než je zdrávo, nikam nevede. Naopak, výčitky pak v těle nastartují stres a ten zase to, že se nedokážeme ovládnout a nedodržíme svá předsevzetí. Takže jdeme do nových dnů s čistou hlavou, to je základ!

Nastavte si pravidelný režim

Důležité je se zase dostat do pravidelného režimu a to i včetně spánku. Jezte každý den minimálně pětkrát ve stejnou dobu, odlehčete jídelníček, hodně pijte neslazené nápoje a spát choďte také ve stejný čas. Pravidelnost je důležitá, zmizí pocity hladu a chutí a nebudete pak večer tápat u lednice, co si dáte dobrého.

Dejte si vlastní cíl

Stanovit si cíl je důležité vždy. Snadněji si vám pak plní to, čeho chcete dosáhnout. A ne vždy to za každou cenu musí být redukce váhy. Stačí ulevit tělu, jíst zdravěji a pravidelněji. Vše ostatní pak přijde samo a vy budete zase ve formě.

Vyměňte cukroví za zdravou snídani plnou bílkovin a živin. Zkuste si ji sami doma připravit. Co třeba domácí zdravé tyčinky. Výhodou je, že jsou rychle připravené, přidáte si do nich to, co chutná právě vám a díky lisu od TESCOMA si je připravíte na celý týden snadno doma. Tak hurá do toho a nezapomeňte, že tělo nesmí hned po ránu hladovět!

Stejně tomu může být i v přípravě oběda i večeře. Zde pro vás máme tip na multifunkčního pomocníka. Elektrický hrnec TEFAL z nabídky BAQUET. Je dokonalý! Nabídne vám 25 programů na celou řadu pokrmů. Můžete vařit v páře, dusit, opékat. Hrnec má velmi snadnou obsluhu i údržbu. A tak své pokrmy připravíte v pohodlí domova rychle, zdravě a ještě k tomu úsporně. Recepty dostanete jako dárek při koupi hrnce.

A pokud by vám došla inspirace na to, co dobrého a zdravého sobě i rodině připravit, zajděte do knihkupectví Kanzelsberger. Najdete tam spoustu inspirace v krásných kuchařkách.

Přejeme vám všem, aby se vám nová předsevzetí dařilo plnit a v novém roce buďte co nejvíce spokojení! A až si budete dávat nový cíl, zajděte třeba na výtečné a zdravé sushi do Sakura´s! Váš @CentralJablonec!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..