Užijte si i podzimní dny naplno, bez nachlazení a vyčerpání!

Léto je u konce a většina z nás se nadcházejících dnů bojí. Bude se dříve stmívat, sluníčko už nás nebude tolik hřát a naše tělo bude potřebovat více péče. My jsme zapátrali, na co bychom neměli zapomenout.

Dostatečný přísun potřebných vitamínů

S příchodem chladnějších dnů většinu z nás opouští elán i energie. Ale nemusí! Když se budeme k sobě správně chovat, můžeme si barvy podzimu a padající vločky užít opravdu naplno. Stačí jen dostatečný přísun vitamínů a minerálů. Sáhněte určitě po vitamínu C, ten pomůže v boji proti infekcím, je totiž naprostým základem, vitamín E – antioxidant, který zvýší odolnost vašeho organismu proti virům, vitamín B, betakaroten, selen a zinek a určitě zůstanete fit po celý podzim! S výběrem potřebných vitamínů vám ochotně poradí v lékárně #DrMax. Doplňky stravy najdete také v drogerii #dm.

Pitný režim, takový, který nám zahřeje tělo i mysl

Ani chladnější podzimní dny by neměly znamenat to, že budeme méně pít. Možná nás více budou lákat horké nápoje, jako čaje nebo káva, ale vodu by nahrazovat neměly. Voda dokáže z těla vyplavit škodlivé látky. A když to pravidelně proložíte nápojem nabitým vitamíny, uděláte jen dobře a viry se vám určitě vyhnou. Takže vždycky s sebou čistou vodu, nejlépe neperlivou a na vitamínovou bombu můžete zajít třeba do #Fruitisimo!

Otužování a správné oblékání

I otužování a správné vrstvení oblečení dokáže zabránit, aby se naše tělo snadno dostalo do boje s viry. Otužujete se? Měli byste určitě začít! Pozvolna a pohodově. Stačí ve sprše střídat teplo a studenou vodu. Je prokázané, že studená voda nemá negativní účinky na tělo vůbec žádné. Takže jde jen o trénink. A ten musí být dlouhodobý a pravidelný, bez ohledu na počasí. Důležité je i vhodní oblečení ve chvíli, kdy se opravdu ochladí. Lepší je vždy více slabších vrstvách, které můžete postupně oblékat nebo vysvlékat. Snadněji tak udržíte tělesnou teplotu. Jaké oblečení je vhodné pro podzimní dny a jaké materiály vám určitě poradí i v prodejně #Intersport.

Čistou mysl díky knize

Jak trávíte podzimní večery? Venku se brzy setmí, televize ne vždy dokáže pobavit a za kulturou se nedá chodit každý večer…co takhle odpočinek u dobré knihy? Máte to rádi? Zavítejte do knihkupectví #Kanzelsberger a vyberte si čtení podle vašeho gusta. Všichni členové rodiny si najdou své oblíbené téma. A ten pocit, kdy se večer zavrtáte pod deku, uvaříte si horký čaj a začtete se, je přece příjemný.

Mějte i podzimní dny pohodové a zalité slunce a barvami podzimu.

Váš #CentralJablonec!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..