Inspirace

Správně zvolená velikost bot je základ!

Určitě se vám to už také stalo, jdete koupit nové boty, pak najednou vidíte „ty pravé“, krásné nové trendy boty a řeknete si, ty musím mít. Ale pozor! Boty se nemohu vybírat jen podle vzhledu, musí padnout! Nechcete přece vědomě své nohy trápit! Máme několik tipů, na co se při koupi nových bot zaměřit a jak vybrat správnou velikost. Pojďme na to, ať můžete vyrazit na nákupy!

Důležitý je druh boty!

Jinak se určuje velikost běžeckých bot a jinak dámských lodiček. Proto je důležité si stanovit, pro jaký účel boty kupujeme a jaký čas a kde v nich budeme chodit. U trekkingových a sportovních bot se doporučuje zvolit o 0,5 cm větší velikost, což si dámy těžko mohou dovolit u lodiček, kde noha musí sedět tak, abychom ji při chůzi neztráceli. V prodejně #INTERSPORT se můžete s vybranou sportovní obuví projít i po mostku, který navozuje terén, jako jsou kameny, nerovná cesta nebo naopak hladký kluzký povrh. Při zkoušení doporučujeme se v botách v tomto „terénu“ projít.

Zkoušejte vždy obě boty!

Možná to nechceme slyšet, ale každý z nás má tělo asymetrické. Jedna polovina je mírně odlišná od té druhé. Proto se doporučuje zkoušet vždy boty na obě nohy.

Zkoušejte boty odpoledne!

Ve druhé polovině dne máme všichni tělo již rozprouděné a jemně objemnější. Je tedy vhodné boty zkoušet později během dne. Nechceme přece nové boty přinést domů a být další dny překvapení, že nám jsou až příliš těsné. Protože, ne všechny materiály do šířky povolí.

Nesázejte na velikostní tabulky

Pokud chcete svým nohám dopřát opravdový komfort a předcházet různým deformacím´, jako jsou ploché nohy, křivení prstů, patní ostruhy apod., pak si určitě dopřejte ortopedické vložky. Tvarují vaše nohy, ty se pak necítí tolik unavené a těžké.  A nejen to, hlídají celkové držení těla. S výběrem vám ochotně poradí v lékárně #DrMax nebo v drogerii #dm.

Pohodlí a komfort můžete doladit ortopedickými vložkami

Pokud chcete svým nohám dopřát opravdový komfort a předcházet různým deformacím´, jako jsou ploché nohy, křivení prstů, patní ostruhy apod., pak si určitě dopřejte ortopedické vložky. Tvarují vašie nohy, ty se pak necítí tolik unavené a těžké.  A nejen to, hlídají celkové držení těla. S výběrem vám ochotně poradí v lékárně #DrMax nebo v drogerii #dm.

O boty pak musíme správně pečovat, zevnitř, i zvenku, ale o tom třeba někdy příště. Přejeme šťastnou ruku při výběru nových bot a hodně kilometrů bez puchýřů a otlačených prstů! Váš #CentralJablonec

Užijte si i podzimní dny naplno, bez nachlazení a vyčerpání!

Léto je u konce a většina z nás se nadcházejících dnů bojí. Bude se dříve stmívat, sluníčko už nás nebude tolik hřát a naše tělo bude potřebovat více péče. My jsme zapátrali, na co bychom neměli zapomenout.

Dostatečný přísun potřebných vitamínů

S příchodem chladnějších dnů většinu z nás opouští elán i energie. Ale nemusí! Když se budeme k sobě správně chovat, můžeme si barvy podzimu a padající vločky užít opravdu naplno. Stačí jen dostatečný přísun vitamínů a minerálů. Sáhněte určitě po vitamínu C, ten pomůže v boji proti infekcím, je totiž naprostým základem, vitamín E – antioxidant, který zvýší odolnost vašeho organismu proti virům, vitamín B, betakaroten, selen a zinek a určitě zůstanete fit po celý podzim! S výběrem potřebných vitamínů vám ochotně poradí v lékárně #DrMax. Doplňky stravy najdete také v drogerii #dm.

Pitný režim, takový, který nám zahřeje tělo i mysl

Ani chladnější podzimní dny by neměly znamenat to, že budeme méně pít. Možná nás více budou lákat horké nápoje, jako čaje nebo káva, ale vodu by nahrazovat neměly. Voda dokáže z těla vyplavit škodlivé látky. A když to pravidelně proložíte nápojem nabitým vitamíny, uděláte jen dobře a viry se vám určitě vyhnou. Takže vždycky s sebou čistou vodu, nejlépe neperlivou a na vitamínovou bombu můžete zajít třeba do #Fruitisimo!

Otužování a správné oblékání

I otužování a správné vrstvení oblečení dokáže zabránit, aby se naše tělo snadno dostalo do boje s viry. Otužujete se? Měli byste určitě začít! Pozvolna a pohodově. Stačí ve sprše střídat teplo a studenou vodu. Je prokázané, že studená voda nemá negativní účinky na tělo vůbec žádné. Takže jde jen o trénink. A ten musí být dlouhodobý a pravidelný, bez ohledu na počasí. Důležité je i vhodní oblečení ve chvíli, kdy se opravdu ochladí. Lepší je vždy více slabších vrstvách, které můžete postupně oblékat nebo vysvlékat. Snadněji tak udržíte tělesnou teplotu. Jaké oblečení je vhodné pro podzimní dny a jaké materiály vám určitě poradí i v prodejně #Intersport.

Čistou mysl díky knize

Jak trávíte podzimní večery? Venku se brzy setmí, televize ne vždy dokáže pobavit a za kulturou se nedá chodit každý večer…co takhle odpočinek u dobré knihy? Máte to rádi? Zavítejte do knihkupectví #Kanzelsberger a vyberte si čtení podle vašeho gusta. Všichni členové rodiny si najdou své oblíbené téma. A ten pocit, kdy se večer zavrtáte pod deku, uvaříte si horký čaj a začtete se, je přece příjemný.

Mějte i podzimní dny pohodové a zalité slunce a barvami podzimu.

Váš #CentralJablonec!

Jak pečovat v horkých letních dnech o domácí mazlíčky?

Všemi milované léto, slunce a prázdniny jsou tu. Vyrážíme k vodě, ochlazujeme se ve stínu stromů, anebo si dáme osvěžující zmrzlinu. Co ale naši zvířecí mazlíčci? Ti to tak snadné nemají. Víte, jak se o ně v těchto dnech správně starat? Máme pro vás pár rad a tipů, jak se léto společně užít bez přehřátí a kolapsu.

 1. Stín

Naši chlupatí kamarádi to v létě nemají jednoduché. Jejich těla se neochladí tak snadno, jak ta naše lidská, nepotí se. Zanedbatelné potní žlázy mají jen v tlapkách. Ochlazují se pomocí jazyka a tlamy, ale není to tak rychlé a efektivní. Musíme tedy dávat opravdu pozor na přehřátí zvířete. Nejlépe se vyhýbat přehřátým místům, slunci, nenechávat psa či kočku zavřené v autě bez přístupu k vodě. Ochladit jejich tělo můžete i díky chladící podložku. Stačí zavítat do prodejen #PetCenter, #PEPCO nebo #KIK a vybrat si velikost, jakou váš zvířecí mazlík potřebuje. Podložka se snadno očistí i zabalí na prázdninové cesty.

2. Dostatek vody

Vyplazený jazyk, zrychlený dech, nervozita, ulehání a vyhledávání stínu, to jsou známky přehřátí organismu. Pokud toto na svém zvířecím kamarádovi pozorujete, měli byste začít situaci řešit. Pomalu a v klidu. Nechladit rychle celé tělo, ale začít u tlapek, vnitřních stehen. Dávat pravidelně pít a to po menších dávkách a vodu mít spíše pokojové teploty než zcela ledovou. Nejvíce si zvíře procházku nebo hru v pohybu užije v podvečer, kdy teploty nejsou už tak vysoké. Právě fyzická aktivita na slunci vede k přehřátí organismu. Předcházet bychom měli těmto procházkám především ve městě, kde jsou rozpálené chodníky místy až na 50 stupňů. Vše v tyto dny zvíře ohrožuje. Takže, vyrazte spíše do lesa, do stínu a vždy mějte s sebou dostatek vody. Misky i láhve pro zvířecí miláčky koupíte opět v prodejně #PetCenter i v #PEPCO nebo #KIK.

3. Cestování

I cestování autem se může díky horku stát pro psa i kočku neoblíbenou součástí výletování. Proto je nutné mít správné vybavení. Vhodnou variantou je umístit do kufru auta přepravní box. Zvíře má svůj potřebný prostor, box ho chrání před pádem i sluncem a cestu mu můžete zpříjemnit kousací chladící hračkou, kterou před cestou dáte na chvíli do mrazáku. Různé cestovní boxy i podložky do auta vám nabídne #PetCenter i další naše prodejny, kde mají sekci pro zvířata.

Přejeme vám spoustu nových prázdninových zážitků s vašimi zvířecími mazlíčky a na závěr pro vás máme ještě jednu malou vychytávku na ochlazení. Rozmixujte bílý jogurt s lístkem máty a dejte do boxíku na led zamrazit. Přidat můžete i borůvky nebo jiné letní ovoce. Pejsek tento lahodný pamlsek určitě ocení, zpříjemní mu dech a ještě se osvěží.

Krásné léto! Váš Central Jablonec

Léto klepe na dveře…

Na co se připravit a na co nezapomenout?

Letní čas, dovolená, prázdniny a nové zážitky. Kdo by to neměl rád, že? Ale i tento čas si vyžaduje plány a přípravy. Bez nich totiž nejde nic! Shrnuli jsme vám vše, na co byste neměli zapomenout. Tak pojďme na to, ať můžete s přípravami začít co nejdříve.

PLEŤ A TĚLO

Ačkoliv se to nezdá, nyní nám dá sluníčko zabrat. Po zimě si naše pokožka opět musí zvyknout na příval slunečných paprsků a to pozvolna, abychom ji příliš nezatěžovali. Důležitá je hydratace, pleti i celého těla. Takže správný pitný režim, vhodná kosmetika a opalovací krémy a vitamíny, jako je betakarotén, který chrání pokožku a pomáhá k lepšímu opálení. Výběr všeho potřebného najdete v drogerii #dm a v lékárně #DrMax.

ŠATNÍK

V létě většinou oblečení nevrstvíme, lépe by nám mělo padnout a tak je třeba ho vybírat s větší pozorností, než v jiném ročním období. Zaměřit bychom se měli na přírodní materiály, jako je len nebo bavlna. Co se týká střihů, zvolme vždy pohodlí. Ale pozor, nemusí to být na úkor elegance a upravenosti. Naopak, lehká ležérnost, rozevlátost a volnost je vítána. Takže dámy, šaty v jemných barvách a vzorech, dlouhé lehké sukně a pánové mohou sáhnout po košilích ze lnu nebo jednoduchých bavlněných trikách a letních kalhotách. Co říkáte? Dbát bychom měli i na vhodnou obuv. Není příjemné mít celý den uzavřenou nohu v botách, které nedýchají. Letní šatník snadno doplníte v prodejnách jako je #HM, #cropp nebo obuv #ccc i #deichmann.

SPORTOVNÍ VÝBAVA

Léto je pro mnohé z nás také ve znamení pohybu na čerstvém vzduchu. Každé ráno si zlehka vyběhnout do lesa nebo navečer si protáhnout záda na zeleném trávníku. To je to správné pro tělo, i pro duši. Je ale třeba se i na takovou aktivitu vhodně sportovně obléknout. Nejen pro dobrý pocit, ale i pro lepší sportovní výkony. Zaměřte se na rychleschnoucí materiály, které nenasákne pot, je rychle suché a zároveň vás chrání. Ještě vyššího komfortu dosáhnete u bezešvých střihů. V prodejně #Intersport vám nové kolekce velmi rádi ukážou.

PLÁN LÉTA

Štěstí přeje připraveným a to platí vždy. Udělejte si tedy přehledný plán léta, ať víte, co vás čeká a na co se těšit. Kdy jedou děti na letní tábor a sportovní soustředění asi víte dlouho, slaďte další volné dny a týdny o prázdninách tak, aby vše proběhlo hladce. Takže diář do ruky a jdeme na to! Podle termínů pak mohou přípravy probíhat hladce. A pokud vám tam zůstane nějaký volný týden, užít si ho můžete na dovolené s #Cedok. Právě jsme spustili soutěž o zájezd za 50 000 Kč dle vlastního výběru!

Krásné léto plné nových zážitků, a pokud budete soutěžit, držíme pěsti, ať se štěstí usměje právě na vás! Váš #CentralJablonec!

Nechte se pomladit velikonoční pomlázkou

Všichni a všechno kolem nás se po zimě probouzí, příroda voní, slunce začíná hřát a jako každý rok se začínáme připravovat na jarní svátky – Velikonoce. Kde se vzal velikonoční beránek a odkud je pomlázka? Pojďme se velikonočním tradicím podívat na zoubek.

POMLÁZKA

Jinak také tatar, šlahačka, mrskut anebo prostě velikonoční pomlázka. Toto slovo vzniklo od slova pomladit. Jarní vyšlehání pomlázkou přináší dívkám a ženám svěžest, pružnost, zdraví a sílu, přesně to, co má mít mladý jarní prut, ze kterého se pomlázky pletou. Pánové, takže chystejte proutky a bude se plést pomlázka pro letošní Velikonoce!

#Holandskekvetiny

VELIKONOČNÍ BERÁNEK

Bez beránka si jen těžko dokážeme jarní svátky představit. Je to „jen“ tradiční pokrm Velikonoc nebo opravdu víme, co symbolizuje? Podle křesťanů je právě beránek symbolem památky na Ježíše Krista, na jeho nevinnost, čistotu i poslušnost. Na velikonočním stole nechybí už od středověku. A kdo si ho v podobě masa nemohl dříve dovolit, ten beránka zvolil v podobě pečiva. Podle historické tradice nesmí beránek na stole na Velikonoce chybět. Upečete si také toho svého svátečního beránka? Máme pro vás tip na nádherné pečící formy z #tescoma!

#tescoma

VELIKONOČNÍ VAJÍČKA

Barvení i malování velikonočních vajíček jsou tradicí jarních svátků. Přináší plodnost, úrodu a život! Po dlouhém 40 ti denním půstu, kdy se nejí maso, mléčné produkty a také vejce, lidé vždy přemýšleli, co udělají s velkým množstvím vajec, které jim slepice snesly. A přišly na to, že trvanlivost jim prodlouží tak, když je uvaří. Začaly také s jejich barvením na červeno, aby je tak rozeznaly od těch čerstvých. Později se začala vejce barvit i jinými barvami a nakonec i zdobit. Barvená vajíčka jsou právě odměnou pro koledníky a staly se tradicí svátků. A jaké barvy vajíček jsou trendy letos? My jsme inspiraci našli v papírnictví #McPen, v drogerii #dm nebo v #Albi.

#Albi
#McPen

Věříme, že jsme malinko poodkryli tradice Velikonoc! Přejeme Vám, aby pro vás všechny byly jarní svátky veselé a pohodové! Atmosféru Velikonoc si můžete užít i na Řemeslném jarmarku. Ten připravujeme na Velký pátek 7. dubna! Děkujeme za přízeň! Váš @CentralJablonec!

A jakou fantazii mají při barvení vajíček děti z MŠ i ZŠ Jablonecka? Přijďte se podívat na Velikonoční školku, kde díla dětí budou vystavena.

Viva Magenta je kořením a novou energií pro letošek

Karmínově červená, barva plná radosti, energie a odvážnosti, barva letošního roku 2023 – Viva Magenta. Ochutnejte ji na vlastní kůži, pusťte ji do šatníku, botníku, do vašich domovů a využijte její energii naplno! Poradíme vám, jak na to.

Oblékněte ji!

Jen růžová to může být,…ale není růžová, jako růžová. Viva Magenta je sytá, odvážná, plná energie a pokud ji obléknete, budete zářit! Předsudky typu budu příliš sladká nebo naivní jako malá holka, můžete hodit za hlavu.

Je to odstín, který sluší úplně všem bez ohledu na věk, barvu vlasů, nebo očí. Výborně se tato barva kombinuje s teplými a studenými odstíny. Nejlépe pak s bílou, šedou nebo jemně krémovou. Ale pokud si na ni zatím netroufáte, oblékněte ji jen zlehka, anebo ji „jen“ obujte. Máme tip na jarní trendy tenisky z prodejny @CCC.

Mějte ji jako trendy doplněk!

Blýsknout se a zároveň zapojit barvu letoška je snadné i v líčení! Zkuste nechat vyniknout vaše rty i nehty. Slaďte je a nechte je zářit. Je to sázka na jistotu. V prodejně @dmdrogerie si určitě z nabídky vyberete nebo si zajděte přímo do salonu @ArtNails v přízemí centra a své ruce i nohy nechejte chvíli hýčkat.

Pusťte ji domů!

Na první pohled tato barva přírodně nevypadá, ale pozor, z přírody vychází. Inspirací je přírodní barvivo – karmín. Tedy červené barvivo s růžovými nádechy. Pokud budete i váš domov chtít sladit do tohoto odstínu, je třeba s ním zacházet opatrně a šetrně, jako s kořením. Viva Magenta v interiéru vyniká nejlépe na textiliích a doplňcích jako jsou polštáře, plédy, přehozy. Pro inspiraci si můžete zajít do prodejny @SCANQuilt. Velkou parádu udělají i živé květiny v sytě červeno-růžovém odstínu. I t si můžete pro radost zakoupit u nás v květinářství @holandskeKvetiny.

Tak se do toho pusťte, ať je pro vás letošek plný radosti a nové energie! Váš @CentralJablonec

Jak se po Vánocích dostat zase do formy?

Vánoční svátky jsou svátky hojnosti, přejídání se, čas, kdy většina z nás výrazně omezí pohyb a většina z nás se nevyhne ani pravidelnému požívání alkoholu. A pak to přijde, výčitky! Hlava plná toho, jak to udělat, aby se vrátila forma a začalo se zase zdravě a s novou energií. Jak se tedy správně nastartovat?

Žádné výčitky

Vyčítat si to, že jsme o svátcích hodovali více, než je zdrávo, nikam nevede. Naopak, výčitky pak v těle nastartují stres a ten zase to, že se nedokážeme ovládnout a nedodržíme svá předsevzetí. Takže jdeme do nových dnů s čistou hlavou, to je základ!

Nastavte si pravidelný režim

Důležité je se zase dostat do pravidelného režimu a to i včetně spánku. Jezte každý den minimálně pětkrát ve stejnou dobu, odlehčete jídelníček, hodně pijte neslazené nápoje a spát choďte také ve stejný čas. Pravidelnost je důležitá, zmizí pocity hladu a chutí a nebudete pak večer tápat u lednice, co si dáte dobrého.

Dejte si vlastní cíl

Stanovit si cíl je důležité vždy. Snadněji si vám pak plní to, čeho chcete dosáhnout. A ne vždy to za každou cenu musí být redukce váhy. Stačí ulevit tělu, jíst zdravěji a pravidelněji. Vše ostatní pak přijde samo a vy budete zase ve formě.

Vyměňte cukroví za zdravou snídani plnou bílkovin a živin. Zkuste si ji sami doma připravit. Co třeba domácí zdravé tyčinky. Výhodou je, že jsou rychle připravené, přidáte si do nich to, co chutná právě vám a díky lisu od TESCOMA si je připravíte na celý týden snadno doma. Tak hurá do toho a nezapomeňte, že tělo nesmí hned po ránu hladovět!

Stejně tomu může být i v přípravě oběda i večeře. Zde pro vás máme tip na multifunkčního pomocníka. Elektrický hrnec TEFAL z nabídky BAQUET. Je dokonalý! Nabídne vám 25 programů na celou řadu pokrmů. Můžete vařit v páře, dusit, opékat. Hrnec má velmi snadnou obsluhu i údržbu. A tak své pokrmy připravíte v pohodlí domova rychle, zdravě a ještě k tomu úsporně. Recepty dostanete jako dárek při koupi hrnce.

A pokud by vám došla inspirace na to, co dobrého a zdravého sobě i rodině připravit, zajděte do knihkupectví Kanzelsberger. Najdete tam spoustu inspirace v krásných kuchařkách.

Přejeme vám všem, aby se vám nová předsevzetí dařilo plnit a v novém roce buďte co nejvíce spokojení! A až si budete dávat nový cíl, zajděte třeba na výtečné a zdravé sushi do Sakura´s! Váš @CentralJablonec!

Vyvarujme se předvánočního stresu!

S příchodem Adventu se mnozí z nás dostávají do každoročního shonu a stresu. Duševní pohoda strádá, před sebou máme dlouhé seznamy úkolů, jako jsou nakupování dárků, pečení cukroví, úklid domácnosti, příprava vánočních dekorací. Prostě to chceme mít dokonalé a chceme tak být okolím vnímáni. Co dělat, abychom se z předvánočních příprav nezbláznili?

Udělejme si plán!

Bez plánování to nejde, ani v pracovním, ani v rodinném životě. Stačí málo, zastavit se, dát si třeba dobré kafe a prostě si napsat, co vše vás čeká a kdy. Budete vědět, kolik času na předvánoční přípravy potřebujete a pak vás nic nezaskočí! Takže ustrojit, vzít si diář a vyrazit na výborné kafe třeba k nám do #HajjaCafféJablonec! My to tam milujeme.

Pečení cukroví si užijte s rodinou!

Nic se nemá přehánět a to platí i při vánočních přípravách. Až začnete péct vánoční cukroví, zapojte do toho rodinu, užijte si společný čas, vyprávějte si u toho a vychutnejte si to. Navíc, dnes koupíte celou řadu kuchyňských pomocníků, vykrajovátek, zdobítek, najdete osvědčené i nové recepty. Než tedy začnete, skočte do prodejny #PEPCO pro nová vykrajovátka a do #KANZELSBERGER pro knihu receptů a nápadů na vánoční inspiraci.

Vánoční nákupy dělejte s rozvahou!

Vánoční čas je velkou zátěží pro naše peněženky, zkuste u nákupů přemýšlet jinak. Kupujte drobné dárky, které potěší druhé stejně, ale které vás nezruinují. Vždyť i malé radosti jsou radosti! Inspiraci na vánoční nákupy najdete v mnoha našich prodejnách. Co třeba #ALBI? Najdete tam celou řadu dárků pro radost a pro každého!

Zapomeňte na velký úklid!

Vánoce nejsou o uklízení! Zapomeňte na gruntování celé domácnosti! Užijte si čas jinak a doma udělejte jen to nezbytně nutné. Teple se oblékněte a vyrazte s rodinou nebo kamarády na svařák nebo vánoční trhy. Energii načerpáme nejlépe venku v přírodě a to bez ohledu na počasí.

Nepřejídejme se!

Bavme se!

Buďme víc se svými blízkými!

… je toho mnohem, mnohem víc, ale to bychom tu byli ještě dlouho! Užijte si předvánoční shon co nejvíce v klidu a určitě se u nás stavte na vánoční nákupy nebo předvánoční kafe! Těšíme se na vás! Příjemný start Adventu! #CentralJablonec

Vyberte si vhodného domácího mazlíčka!

Výběr zvířecího mazlíčka chce udělat opravdu s rozvahou. Na začátku to vypadá nenáročně, ale opak může být pravdou. Mít doma králíka, krysu nebo ježka už není žádnou výjimečností. Navíc tato menší zvířata jsou i méně náročná na péči, výchovu i stravu. Pro radu, jak na to, jsme se vydali do prodejny PET Center v našem Central Jablonec.

Jak dobře vybrat zvířecího parťáka do rodiny?

Určitě jste od svých dětí také mnohokrát slyšeli, já chci pejska nebo kočičku, budu se o ně starat, slibuji … a odolat dětským přáním, jejich smutným očím je těžké. Pokud plánujete zvířecí přírůstek do rodiny, zvažte jeho výběr opravdu pečlivě. Zvíře není hračka a nelze ho tedy jen tak zavřít do skříně a vytáhnout zase až bude čas.

Péči o rybičky zvládnou všichni členové rodiny!

Máte doma školkové děti, hodně práce a málo času? Pak jsou tou nejlepší volbou rybičky. Jsou časově nenáročné, jejich krmení zvládnou i malé děti a navíc vám přinesou příjemné zpestření pro chvíle relaxování. A pokud jste bez zkušeností, v odborně zavedených prodejnách jako je PET Center vám s výběrem druhu rybiček i založením zcela nového akvária velmi rádi poradí.

Malého zvířecího chlupáče pro radost?

Myslíte si, že rybičky vaše děti tolik nenadchnout, jako chlupatá zvířátka? Pokud je tomu tak, zkuste jim vybrat malé čtyřnohé zvíře. Přátelskými mazlíky jsou křečci, morčata, pískomilové nebo i ježek africký. Péči o taková zvířata děti zvládnou, a navíc si ho mohou ochočit a trávit s ním příjemné chvíle.

Psa nebo kočku?

Takové zvířecího mazlíčka už je nutné opravdu vybrat s rozmyslem. Péče o ně časově i finančně náročnější. Kočky jsou tvorové žijící si po svém a to se každému nezamlouvá. Kočky jsou vhodnější pro děti školního věku, tedy pro ty starší a rozumnější. Psi mohou být opravdovými věrnými kamarády, ale velmi důležitý je výběr vhodného plemena. A to i s ohledem na to, kde žijete. Pes potřebuje péči každodenní, nestačí ho jen pustit na pár minut ven, ale je třeba ho cvičit, učit novým věcem, poslušnosti, nechat ho socializovat s jinými pejsky apod.

Ať už máte doma zvířecího mazlíčka nebo ho teprve vybíráte, zavítejte do našich prodejen, kde se prodávají doplňky, hračky i krmivo pro ně. Všude vám velmi ochotně poradí s čímkoli. A příště vám můžeme sepsat pár postřehů na téma Jak správně krmit domácí zvířecí mazlíčky.

Zapojit se také můžete do MEGA SOUTĚŽE s PET Center. Hraje se o ceny v hodnotě 1,5 milionů korun! Navíc nyní k nákupům dostanete pamlsky jako bonus. Více na https://www.petcenter.cz/soutez/!

Pohyb venku je balzám na duši!

Udržovat se v kondici, dávat svému tělu dostatek pohybu, to je vstupenka pro to, abychom byli zdraví a cítili se dobře. A pokud se to odehrává venku pod širým nebem, má to ještě větší efekt. No řekněte sami, vidět západ slunce, nechat si nohy šimrat trávou nebo cítit vůni lesa či květin, to je přece balzám na duši. A my nyní řekneme pár tipů, jak se k pravidelnému pohybu přimět a jak se na to vybavit.

„Nemám na to čas!“ je jen výmluva!

 1. Choďte do práce nebo do školy pěšky!

Krátká svižná chůze vás probere a nastartuje pro další denní činnost. Stačí mít správné obutí a je to!

Nahlas si řekněte, jak a kam budete boty nosit. V jakém terénu a jak často. Kromě pohlaví a designu je nutné zvolit obuv podle druhu zátěže.

Snadný rozcestník druhů sportovních bot je podle:

POHLAVÍ

 • Dámské
 • Pánské
 • Dětské

VÝŠKY BOTY

 • Kotníkové
 • Nízké

ZÁTĚŽE

 • Městské – volnočasové
 • Turistické – outdoorové
 • Běžecké

A pokud si nebudete vědět rady, zavítejte do prodejny #INTERSPORT. Vhodnou sportovní obuv vám pomohou vybrat a vy si je vyzkoušíte. Ale pořádně! Vezměte si s sebou vhodnou ponožku, ne slabou, ne nízkou, ale hrubší ponožku vhodnou na túru v podzimním počasí. Jinak velikost boty zvolíte špatně. U turistické obuvi platí, že správná velikost je o cca 1 cm větší, než je vaše standardní velikost. Pokud má obuv membránu, můžete připočíst ještě 0,5 cm navíc. A že jste zvolili správně, poznáte tak, že se vám při chůzi po rovině a do kopce nebudou dotýkat prsty špičky boty.

Čas pro výběr podzimních sportovních bot je právě nyní a nejen pro ty, ale i pro nové funkční outfity, trekové hole a jiné sportovní doplňky. Tak nečekejte a využijte nadcházejícího slevového víkendu Dny Marianne.

 1. Motivujte sami sebe

Bez motivace nejde nic! Je důležitá a žene nás vždy vpřed a to nejen v pracovním procesu, ale i v životě, ve sportu, ve hře, prostě všude! Zkuste motivovat sami sebe a zkuste si měřit výsledky. Navlékněte „chytré“ hodinky a budete mít vše zmapované. Pro sportovní aktivity venku jsou ideální voděodolné a lehké hodinky, jako jsou například Amazit T-Rex z nabídky #XIAOMI! Jsou plné funkcí, odolávají snadno nízkým i vysokým teplotám a vybrat si můžete z několika barev.

 1. Zvolte si vždy nějaký cíl

Ano, i cesta je cíl a tak si ji vždycky určete. Řekněte si, kam se vydáte a dorazte opravdu až do cíle. A pokud nebudete vědět, čerpejte inspiraci z okolí. V našem regionu máme hory, přírodu a hodně příležitostí, jak si vyvětrat hlavu. Zkuste se vydat třeba do nedalekých Jizerských hor, jsou za humny a může vám pomoci i turistická mapa z prodejny #KANZELSBERGER. Složíte ji snadno do batohu a máte jistotu, že se neztratíte.

Tak a v základu jste připraveni. Na cestu pěšky do práce, do školy i na výlet do našich hor. Tak si to užívejte plnými doušky, a pokud si s něčím nebudete vědět rady, jsme tu pro vás!

Váš @CentralJablonec

Zpátky do školy a s úsměvem, školáci!

Léto se dostalo za svoji polovinu a pomalu se začne řešit nový školní rok. A věřte, že připravit dítko do školy je mnohdy náročnější, než si sbalit kufr na dovolenou. Obzvlášť, pokud jde o prvňáčka. Zkusili jsme pro vás sepsat pár tipů a nákupy do školy vám tak usnadnit.

Každý určitě máte doma ten svůj seznam potřebných věcí a tak ho zkuste porovnat s tím naším

01. Aktovka vs. školní batoh

Co je lepší, aktovka nebo školní batoh? Pokud správně vyberete, je to jen na vás. Aktovka je pro nového školáka přehlednější díky jedné velké kapse. Batoh má většinou o něco nižší hmotnost. Výběr ale nepodceňujte a na nákupy vyrazte i s malým nastávajícím školákem. Dbejte při tom na správnou velikost podle výšky postavy. Aktovka i batoh musí mít polstrovaná tvarovaná záda, nastavitelné ramenní popruhy, měly by být dostatečně prostorné s kapsami na lahev, penál a drobnosti. Zapomínat byste neměli na dostatek reflexních prvků. Vyzkoušet se může i stabilita aktovky. Při otevření kapes by se neměla převracet a padat. A pokud se ptáte, jaké barvy či motivy frčí, nechejte tento výběr na dětech. Mají své představy a aktovku budou nosit ony. My jen můžeme říci, že si vyberou holky i kluci, milovnice pohádek a růžových odstínů, ale i malí fotbalisté nebo obdivovatelé dinosaurů a jiných pohádkových postav! Tak hurá do toho. Zavítat pro aktovku či školní batoh můžete již nyní do papírnictví @McPen nebo do hračkářství @POMPO.

02. Penál

Ať už máte doma malou kreativní dušičku nebo energetického prvňáka, který víc miluje fotbal než kreslení, při výběru penálu dbejte nejen na dostatek prostoru a přihrádek, ale na pevný odolný nejlépe i umyvatelný obal. Počítat musíte i s tím, že penál dítěti spadne na zem a nechcete přece, aby se v něm tužky a pastelky hned polámaly. Důležitý je i zpevněný hřbet penálu. S takovým se dobře manipuluje.

03. Výtvarné potřeby

K základní školní výbavě prvňáčka patří i kufřík s výtvarnými pomůckami. I zde je výběr pestrý! Co by školákovi nemělo v kufříku chybět? Určitě pořiďte:

 • Vodové a temperové barvy
 • Paleta na barvy a sada štětců
 • Černá tuš
 • Lepidlo, nejlépe tuhé i tekuté
 • Kelímek na vodu a hadřík
 • Zástěra a plastový ubrus

Aktovku, penál i kufřík můžete pořídit ve stejném designu. Celou sadu pak můžete doplnit lahví na pití, deskami na sešity i vakem na bačkory. A jak vybrat vhodné školní přezutí pro školáky vám velmi ochotně poradí v našich prodejnách obuvi @CCC nebo @DEICHMANN.

Přejeme vám příjemné nákupy a pohodové přípravy na nový školní rok!

Váš @CentralJablonec!

Tip na tvořivé léto: Vyzkoušejte scrapbooking!

Tip na tvořivé léto: Vyzkoušejte scrapbooking!

Došly vám už nápady, jak zabavit děti, když si zrovna neužívají prázdniny na táboře nebo u babičky? Chystáte se na dovolenou, ale předpověď počasí hlásí déšť? Nebo snad hledáte způsob, jak uchovat své fotografie z cest originálním způsobem? Máme pro vás tip pro malé i velké milovníky papíru.

Scrapbooknig: Co to je a jak vznikl?

Scrapbooking je zjednodušeně řečeno kreativní technika, prostřednictvím které můžete za pomoci papíru a dalších výtvarných potřeb vytvářet fotoalba, deníky, záznamové bločky, přáníčka, drobné dárky a další nápadité výtvory.

Jeho původ sahá až do daleké historie, uvádí se, že první díla, která bychom mohli nazvat scrapbookingová, se objevovala již v 15. století. Již tehdy si lidé chtěli na jednom místě uchovat různé „ústřižky“, vzpomínky, poznámky a citáty, a vkládali je do knih. Výraz scrapbooking je pak spojením slov scrap = ústřižek a book = kniha.

Postupem času se techniky tvoření scrapbooků zdokonalovaly a vznikaly stále propracovanější soubory s mnoha náměty, často zdobené originálními ilustracemi. Za dobu rozmachu scrapbookingu v modernější podobě lze považovat 19. století a dnes najdete na trhu bezpočet publikací, návodů a zdrojů, které se této tvorbě věnují.

Kromě tradiční papírové podoby je možné dnes využít i digitální technologie a scrapbookovat prostřednictvím počítače. Je už pak jen na vás, zda své dílo převedete do hmotné podoby, nebo ho necháte jen ve světě jedniček a nul.

Co budete potřebovat na začátek

Začátečníka, který se v tvorbě scrapbooků zatím příliš neorientuje, může široká nabídka materiálů k tvoření až vyděsit. Ničeho se ale nebojte a začněte pomaloučku a polehoučku. Není potřeba investovat hned tisíce korun do různých pomůcek, které nakonec třeba ani nevyužijete.

Vše si můžete dokupovat postupně, až zjistíte, nakolik vás tento koníček pohltí a jaký styl vás nejvíce baví, a podle toho svou výbavu doplňovat. Pokud si chcete na začátek vytvořit jednoduché album, budete potřebovat:

 • Předpřipravené kartonové album nebo blok s tvrdými papíry v kroužkové vazbě
 • Lepidlo na bázi PVA nebo jiné vhodné pro lepení fotografií a papíru
 • Dekorace: například samolepky, washi pásky, stužky, knoflíčky apod.
 • Razítka nebo raznice
 • Kvalitní nůžky a gelová pera
 • Fotografické růžky

Zkuste začít s tímto minimem a až si budete v tvorbě jistí, jakým směrem se chcete dále ubírat, můžete si přikoupit řezačku a samostatné scrapbookové papíry, které se naučíte i sami svazovat do podoby alb třeba za pomoci knihařských kroužků nebo jiných technik.

Vytvořte si vlastní dílo

Nevíte, jak a čím vlastně začít nebo co by vás nejspíše nejvíce bavilo? Připravili jsme pro vás šest nápadů, kde můžete scrapbooking využít:

 • 1. Album s fotografiemi

V případě fotografického alba máte nepřeberné množství možností a témat. Lze si takto uschovat vzpomínky na první nebo další roky ze života dětí, na svatební den, dovolenou, můžete se pokusit vyrobit rodinnou kroniku nebo třeba školní fotoalbum. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

 • 2. Čtenářský deník

Milovníci knih nemusejí spoléhat jen na obyčejný sešit nebo předpřipravený čtenářský deník. Zápisky o knihách, výstřižky recenzí, oblíbené citáty z knížek, ilustrace, zajímavosti o spisovatelích a další čtenářské postřehy – to vše do scrapbooku lehce zpracujete.

 • 3. Kuchařka s obrázky

Dalším příkladem, jak kouzlit s papírem, fotografiemi a texty, je kuchařská scrapbooková kniha. Ta může obsahovat nejen samotné recepty, ale i snímky vlastnoručně hodnocených jídel, fotky menu z různých restaurací či postřehy od přátel, kterým jste jídlo s láskou uvařili.

 • 4. Deníček nebo zápisník

Nějakou formu deníčku nebo zápisků si zkouší vést mnoho lidí, a to třeba již od samého dětství. Pro někoho může být zapisování zábavou, smysluplnou náplní volného času až třeba terapií. Pokud máte k psaní blízko, ale toužíte po tom dodat mu trochu výtvarné kreativity, zkuste to.

 • 5. Pracovní diář

Ani pracovní diář nemusí být nudný, ba právě naopak! Různými samolepkami nebo kresbami jej oživíte a jednotlivé úkoly se vám budou odškrtávat jedna radost. Scrapooking lze využít také pro myšlenkové mapy, nástěnky s vizemi a mnohé další profesní záležitosti.

 • 6. Originální přáníčka

Přání k narozeninám, k narození miminka, novoroční přání, vizitky na dárky a další příležitostné kartičky můžete taktéž formou scrapbookingu vytvořit. K tomu se vám již bude hodit zmíněná řezačka a rekvizitami nemusíte šetřit. Využijte třeba knoflíky, drobné mušličky, kamínky nebo další propriety.

Nalákali jsme vás k tvoření? Tak to máme radost! Zastavte se u nás pro vše potřebné v prodejně McPen, KiK, Pepco nebo Albi, kde najdete spoustu inspirace.