Inspirace

Jak se po Vánocích dostat zase do formy?

Vánoční svátky jsou svátky hojnosti, přejídání se, čas, kdy většina z nás výrazně omezí pohyb a většina z nás se nevyhne ani pravidelnému požívání alkoholu. A pak to přijde, výčitky! Hlava plná toho, jak to udělat, aby se vrátila forma a začalo se zase zdravě a s novou energií. Jak se tedy správně nastartovat?

Žádné výčitky

Vyčítat si to, že jsme o svátcích hodovali více, než je zdrávo, nikam nevede. Naopak, výčitky pak v těle nastartují stres a ten zase to, že se nedokážeme ovládnout a nedodržíme svá předsevzetí. Takže jdeme do nových dnů s čistou hlavou, to je základ!

Nastavte si pravidelný režim

Důležité je se zase dostat do pravidelného režimu a to i včetně spánku. Jezte každý den minimálně pětkrát ve stejnou dobu, odlehčete jídelníček, hodně pijte neslazené nápoje a spát choďte také ve stejný čas. Pravidelnost je důležitá, zmizí pocity hladu a chutí a nebudete pak večer tápat u lednice, co si dáte dobrého.

Dejte si vlastní cíl

Stanovit si cíl je důležité vždy. Snadněji si vám pak plní to, čeho chcete dosáhnout. A ne vždy to za každou cenu musí být redukce váhy. Stačí ulevit tělu, jíst zdravěji a pravidelněji. Vše ostatní pak přijde samo a vy budete zase ve formě.

Vyměňte cukroví za zdravou snídani plnou bílkovin a živin. Zkuste si ji sami doma připravit. Co třeba domácí zdravé tyčinky. Výhodou je, že jsou rychle připravené, přidáte si do nich to, co chutná právě vám a díky lisu od TESCOMA si je připravíte na celý týden snadno doma. Tak hurá do toho a nezapomeňte, že tělo nesmí hned po ránu hladovět!

Stejně tomu může být i v přípravě oběda i večeře. Zde pro vás máme tip na multifunkčního pomocníka. Elektrický hrnec TEFAL z nabídky BAQUET. Je dokonalý! Nabídne vám 25 programů na celou řadu pokrmů. Můžete vařit v páře, dusit, opékat. Hrnec má velmi snadnou obsluhu i údržbu. A tak své pokrmy připravíte v pohodlí domova rychle, zdravě a ještě k tomu úsporně. Recepty dostanete jako dárek při koupi hrnce.

A pokud by vám došla inspirace na to, co dobrého a zdravého sobě i rodině připravit, zajděte do knihkupectví Kanzelsberger. Najdete tam spoustu inspirace v krásných kuchařkách.

Přejeme vám všem, aby se vám nová předsevzetí dařilo plnit a v novém roce buďte co nejvíce spokojení! A až si budete dávat nový cíl, zajděte třeba na výtečné a zdravé sushi do Sakura´s! Váš @CentralJablonec!

Vyvarujme se předvánočního stresu!

S příchodem Adventu se mnozí z nás dostávají do každoročního shonu a stresu. Duševní pohoda strádá, před sebou máme dlouhé seznamy úkolů, jako jsou nakupování dárků, pečení cukroví, úklid domácnosti, příprava vánočních dekorací. Prostě to chceme mít dokonalé a chceme tak být okolím vnímáni. Co dělat, abychom se z předvánočních příprav nezbláznili?

Udělejme si plán!

Bez plánování to nejde, ani v pracovním, ani v rodinném životě. Stačí málo, zastavit se, dát si třeba dobré kafe a prostě si napsat, co vše vás čeká a kdy. Budete vědět, kolik času na předvánoční přípravy potřebujete a pak vás nic nezaskočí! Takže ustrojit, vzít si diář a vyrazit na výborné kafe třeba k nám do #HajjaCafféJablonec! My to tam milujeme.

Pečení cukroví si užijte s rodinou!

Nic se nemá přehánět a to platí i při vánočních přípravách. Až začnete péct vánoční cukroví, zapojte do toho rodinu, užijte si společný čas, vyprávějte si u toho a vychutnejte si to. Navíc, dnes koupíte celou řadu kuchyňských pomocníků, vykrajovátek, zdobítek, najdete osvědčené i nové recepty. Než tedy začnete, skočte do prodejny #PEPCO pro nová vykrajovátka a do #KANZELSBERGER pro knihu receptů a nápadů na vánoční inspiraci.

Vánoční nákupy dělejte s rozvahou!

Vánoční čas je velkou zátěží pro naše peněženky, zkuste u nákupů přemýšlet jinak. Kupujte drobné dárky, které potěší druhé stejně, ale které vás nezruinují. Vždyť i malé radosti jsou radosti! Inspiraci na vánoční nákupy najdete v mnoha našich prodejnách. Co třeba #ALBI? Najdete tam celou řadu dárků pro radost a pro každého!

Zapomeňte na velký úklid!

Vánoce nejsou o uklízení! Zapomeňte na gruntování celé domácnosti! Užijte si čas jinak a doma udělejte jen to nezbytně nutné. Teple se oblékněte a vyrazte s rodinou nebo kamarády na svařák nebo vánoční trhy. Energii načerpáme nejlépe venku v přírodě a to bez ohledu na počasí.

Nepřejídejme se!

Bavme se!

Buďme víc se svými blízkými!

… je toho mnohem, mnohem víc, ale to bychom tu byli ještě dlouho! Užijte si předvánoční shon co nejvíce v klidu a určitě se u nás stavte na vánoční nákupy nebo předvánoční kafe! Těšíme se na vás! Příjemný start Adventu! #CentralJablonec

Vyberte si vhodného domácího mazlíčka!

Výběr zvířecího mazlíčka chce udělat opravdu s rozvahou. Na začátku to vypadá nenáročně, ale opak může být pravdou. Mít doma králíka, krysu nebo ježka už není žádnou výjimečností. Navíc tato menší zvířata jsou i méně náročná na péči, výchovu i stravu. Pro radu, jak na to, jsme se vydali do prodejny PET Center v našem Central Jablonec.

Jak dobře vybrat zvířecího parťáka do rodiny?

Určitě jste od svých dětí také mnohokrát slyšeli, já chci pejska nebo kočičku, budu se o ně starat, slibuji … a odolat dětským přáním, jejich smutným očím je těžké. Pokud plánujete zvířecí přírůstek do rodiny, zvažte jeho výběr opravdu pečlivě. Zvíře není hračka a nelze ho tedy jen tak zavřít do skříně a vytáhnout zase až bude čas.

Péči o rybičky zvládnou všichni členové rodiny!

Máte doma školkové děti, hodně práce a málo času? Pak jsou tou nejlepší volbou rybičky. Jsou časově nenáročné, jejich krmení zvládnou i malé děti a navíc vám přinesou příjemné zpestření pro chvíle relaxování. A pokud jste bez zkušeností, v odborně zavedených prodejnách jako je PET Center vám s výběrem druhu rybiček i založením zcela nového akvária velmi rádi poradí.

Malého zvířecího chlupáče pro radost?

Myslíte si, že rybičky vaše děti tolik nenadchnout, jako chlupatá zvířátka? Pokud je tomu tak, zkuste jim vybrat malé čtyřnohé zvíře. Přátelskými mazlíky jsou křečci, morčata, pískomilové nebo i ježek africký. Péči o taková zvířata děti zvládnou, a navíc si ho mohou ochočit a trávit s ním příjemné chvíle.

Psa nebo kočku?

Takové zvířecího mazlíčka už je nutné opravdu vybrat s rozmyslem. Péče o ně časově i finančně náročnější. Kočky jsou tvorové žijící si po svém a to se každému nezamlouvá. Kočky jsou vhodnější pro děti školního věku, tedy pro ty starší a rozumnější. Psi mohou být opravdovými věrnými kamarády, ale velmi důležitý je výběr vhodného plemena. A to i s ohledem na to, kde žijete. Pes potřebuje péči každodenní, nestačí ho jen pustit na pár minut ven, ale je třeba ho cvičit, učit novým věcem, poslušnosti, nechat ho socializovat s jinými pejsky apod.

Ať už máte doma zvířecího mazlíčka nebo ho teprve vybíráte, zavítejte do našich prodejen, kde se prodávají doplňky, hračky i krmivo pro ně. Všude vám velmi ochotně poradí s čímkoli. A příště vám můžeme sepsat pár postřehů na téma Jak správně krmit domácí zvířecí mazlíčky.

Zapojit se také můžete do MEGA SOUTĚŽE s PET Center. Hraje se o ceny v hodnotě 1,5 milionů korun! Navíc nyní k nákupům dostanete pamlsky jako bonus. Více na https://www.petcenter.cz/soutez/!

Pohyb venku je balzám na duši!

Udržovat se v kondici, dávat svému tělu dostatek pohybu, to je vstupenka pro to, abychom byli zdraví a cítili se dobře. A pokud se to odehrává venku pod širým nebem, má to ještě větší efekt. No řekněte sami, vidět západ slunce, nechat si nohy šimrat trávou nebo cítit vůni lesa či květin, to je přece balzám na duši. A my nyní řekneme pár tipů, jak se k pravidelnému pohybu přimět a jak se na to vybavit.

„Nemám na to čas!“ je jen výmluva!

 1. Choďte do práce nebo do školy pěšky!

Krátká svižná chůze vás probere a nastartuje pro další denní činnost. Stačí mít správné obutí a je to!

Nahlas si řekněte, jak a kam budete boty nosit. V jakém terénu a jak často. Kromě pohlaví a designu je nutné zvolit obuv podle druhu zátěže.

Snadný rozcestník druhů sportovních bot je podle:

POHLAVÍ

 • Dámské
 • Pánské
 • Dětské

VÝŠKY BOTY

 • Kotníkové
 • Nízké

ZÁTĚŽE

 • Městské – volnočasové
 • Turistické – outdoorové
 • Běžecké

A pokud si nebudete vědět rady, zavítejte do prodejny #INTERSPORT. Vhodnou sportovní obuv vám pomohou vybrat a vy si je vyzkoušíte. Ale pořádně! Vezměte si s sebou vhodnou ponožku, ne slabou, ne nízkou, ale hrubší ponožku vhodnou na túru v podzimním počasí. Jinak velikost boty zvolíte špatně. U turistické obuvi platí, že správná velikost je o cca 1 cm větší, než je vaše standardní velikost. Pokud má obuv membránu, můžete připočíst ještě 0,5 cm navíc. A že jste zvolili správně, poznáte tak, že se vám při chůzi po rovině a do kopce nebudou dotýkat prsty špičky boty.

Čas pro výběr podzimních sportovních bot je právě nyní a nejen pro ty, ale i pro nové funkční outfity, trekové hole a jiné sportovní doplňky. Tak nečekejte a využijte nadcházejícího slevového víkendu Dny Marianne.

 1. Motivujte sami sebe

Bez motivace nejde nic! Je důležitá a žene nás vždy vpřed a to nejen v pracovním procesu, ale i v životě, ve sportu, ve hře, prostě všude! Zkuste motivovat sami sebe a zkuste si měřit výsledky. Navlékněte „chytré“ hodinky a budete mít vše zmapované. Pro sportovní aktivity venku jsou ideální voděodolné a lehké hodinky, jako jsou například Amazit T-Rex z nabídky #XIAOMI! Jsou plné funkcí, odolávají snadno nízkým i vysokým teplotám a vybrat si můžete z několika barev.

 1. Zvolte si vždy nějaký cíl

Ano, i cesta je cíl a tak si ji vždycky určete. Řekněte si, kam se vydáte a dorazte opravdu až do cíle. A pokud nebudete vědět, čerpejte inspiraci z okolí. V našem regionu máme hory, přírodu a hodně příležitostí, jak si vyvětrat hlavu. Zkuste se vydat třeba do nedalekých Jizerských hor, jsou za humny a může vám pomoci i turistická mapa z prodejny #KANZELSBERGER. Složíte ji snadno do batohu a máte jistotu, že se neztratíte.

Tak a v základu jste připraveni. Na cestu pěšky do práce, do školy i na výlet do našich hor. Tak si to užívejte plnými doušky, a pokud si s něčím nebudete vědět rady, jsme tu pro vás!

Váš @CentralJablonec

Zpátky do školy a s úsměvem, školáci!

Léto se dostalo za svoji polovinu a pomalu se začne řešit nový školní rok. A věřte, že připravit dítko do školy je mnohdy náročnější, než si sbalit kufr na dovolenou. Obzvlášť, pokud jde o prvňáčka. Zkusili jsme pro vás sepsat pár tipů a nákupy do školy vám tak usnadnit.

Každý určitě máte doma ten svůj seznam potřebných věcí a tak ho zkuste porovnat s tím naším

01. Aktovka vs. školní batoh

Co je lepší, aktovka nebo školní batoh? Pokud správně vyberete, je to jen na vás. Aktovka je pro nového školáka přehlednější díky jedné velké kapse. Batoh má většinou o něco nižší hmotnost. Výběr ale nepodceňujte a na nákupy vyrazte i s malým nastávajícím školákem. Dbejte při tom na správnou velikost podle výšky postavy. Aktovka i batoh musí mít polstrovaná tvarovaná záda, nastavitelné ramenní popruhy, měly by být dostatečně prostorné s kapsami na lahev, penál a drobnosti. Zapomínat byste neměli na dostatek reflexních prvků. Vyzkoušet se může i stabilita aktovky. Při otevření kapes by se neměla převracet a padat. A pokud se ptáte, jaké barvy či motivy frčí, nechejte tento výběr na dětech. Mají své představy a aktovku budou nosit ony. My jen můžeme říci, že si vyberou holky i kluci, milovnice pohádek a růžových odstínů, ale i malí fotbalisté nebo obdivovatelé dinosaurů a jiných pohádkových postav! Tak hurá do toho. Zavítat pro aktovku či školní batoh můžete již nyní do papírnictví @McPen nebo do hračkářství @POMPO.

02. Penál

Ať už máte doma malou kreativní dušičku nebo energetického prvňáka, který víc miluje fotbal než kreslení, při výběru penálu dbejte nejen na dostatek prostoru a přihrádek, ale na pevný odolný nejlépe i umyvatelný obal. Počítat musíte i s tím, že penál dítěti spadne na zem a nechcete přece, aby se v něm tužky a pastelky hned polámaly. Důležitý je i zpevněný hřbet penálu. S takovým se dobře manipuluje.

03. Výtvarné potřeby

K základní školní výbavě prvňáčka patří i kufřík s výtvarnými pomůckami. I zde je výběr pestrý! Co by školákovi nemělo v kufříku chybět? Určitě pořiďte:

 • Vodové a temperové barvy
 • Paleta na barvy a sada štětců
 • Černá tuš
 • Lepidlo, nejlépe tuhé i tekuté
 • Kelímek na vodu a hadřík
 • Zástěra a plastový ubrus

Aktovku, penál i kufřík můžete pořídit ve stejném designu. Celou sadu pak můžete doplnit lahví na pití, deskami na sešity i vakem na bačkory. A jak vybrat vhodné školní přezutí pro školáky vám velmi ochotně poradí v našich prodejnách obuvi @CCC nebo @DEICHMANN.

Přejeme vám příjemné nákupy a pohodové přípravy na nový školní rok!

Váš @CentralJablonec!

Tip na tvořivé léto: Vyzkoušejte scrapbooking!

Tip na tvořivé léto: Vyzkoušejte scrapbooking!

Došly vám už nápady, jak zabavit děti, když si zrovna neužívají prázdniny na táboře nebo u babičky? Chystáte se na dovolenou, ale předpověď počasí hlásí déšť? Nebo snad hledáte způsob, jak uchovat své fotografie z cest originálním způsobem? Máme pro vás tip pro malé i velké milovníky papíru.

Scrapbooknig: Co to je a jak vznikl?

Scrapbooking je zjednodušeně řečeno kreativní technika, prostřednictvím které můžete za pomoci papíru a dalších výtvarných potřeb vytvářet fotoalba, deníky, záznamové bločky, přáníčka, drobné dárky a další nápadité výtvory.

Jeho původ sahá až do daleké historie, uvádí se, že první díla, která bychom mohli nazvat scrapbookingová, se objevovala již v 15. století. Již tehdy si lidé chtěli na jednom místě uchovat různé „ústřižky“, vzpomínky, poznámky a citáty, a vkládali je do knih. Výraz scrapbooking je pak spojením slov scrap = ústřižek a book = kniha.

Postupem času se techniky tvoření scrapbooků zdokonalovaly a vznikaly stále propracovanější soubory s mnoha náměty, často zdobené originálními ilustracemi. Za dobu rozmachu scrapbookingu v modernější podobě lze považovat 19. století a dnes najdete na trhu bezpočet publikací, návodů a zdrojů, které se této tvorbě věnují.

Kromě tradiční papírové podoby je možné dnes využít i digitální technologie a scrapbookovat prostřednictvím počítače. Je už pak jen na vás, zda své dílo převedete do hmotné podoby, nebo ho necháte jen ve světě jedniček a nul.

Co budete potřebovat na začátek

Začátečníka, který se v tvorbě scrapbooků zatím příliš neorientuje, může široká nabídka materiálů k tvoření až vyděsit. Ničeho se ale nebojte a začněte pomaloučku a polehoučku. Není potřeba investovat hned tisíce korun do různých pomůcek, které nakonec třeba ani nevyužijete.

Vše si můžete dokupovat postupně, až zjistíte, nakolik vás tento koníček pohltí a jaký styl vás nejvíce baví, a podle toho svou výbavu doplňovat. Pokud si chcete na začátek vytvořit jednoduché album, budete potřebovat:

 • Předpřipravené kartonové album nebo blok s tvrdými papíry v kroužkové vazbě
 • Lepidlo na bázi PVA nebo jiné vhodné pro lepení fotografií a papíru
 • Dekorace: například samolepky, washi pásky, stužky, knoflíčky apod.
 • Razítka nebo raznice
 • Kvalitní nůžky a gelová pera
 • Fotografické růžky

Zkuste začít s tímto minimem a až si budete v tvorbě jistí, jakým směrem se chcete dále ubírat, můžete si přikoupit řezačku a samostatné scrapbookové papíry, které se naučíte i sami svazovat do podoby alb třeba za pomoci knihařských kroužků nebo jiných technik.

Vytvořte si vlastní dílo

Nevíte, jak a čím vlastně začít nebo co by vás nejspíše nejvíce bavilo? Připravili jsme pro vás šest nápadů, kde můžete scrapbooking využít:

 • 1. Album s fotografiemi

V případě fotografického alba máte nepřeberné množství možností a témat. Lze si takto uschovat vzpomínky na první nebo další roky ze života dětí, na svatební den, dovolenou, můžete se pokusit vyrobit rodinnou kroniku nebo třeba školní fotoalbum. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

 • 2. Čtenářský deník

Milovníci knih nemusejí spoléhat jen na obyčejný sešit nebo předpřipravený čtenářský deník. Zápisky o knihách, výstřižky recenzí, oblíbené citáty z knížek, ilustrace, zajímavosti o spisovatelích a další čtenářské postřehy – to vše do scrapbooku lehce zpracujete.

 • 3. Kuchařka s obrázky

Dalším příkladem, jak kouzlit s papírem, fotografiemi a texty, je kuchařská scrapbooková kniha. Ta může obsahovat nejen samotné recepty, ale i snímky vlastnoručně hodnocených jídel, fotky menu z různých restaurací či postřehy od přátel, kterým jste jídlo s láskou uvařili.

 • 4. Deníček nebo zápisník

Nějakou formu deníčku nebo zápisků si zkouší vést mnoho lidí, a to třeba již od samého dětství. Pro někoho může být zapisování zábavou, smysluplnou náplní volného času až třeba terapií. Pokud máte k psaní blízko, ale toužíte po tom dodat mu trochu výtvarné kreativity, zkuste to.

 • 5. Pracovní diář

Ani pracovní diář nemusí být nudný, ba právě naopak! Různými samolepkami nebo kresbami jej oživíte a jednotlivé úkoly se vám budou odškrtávat jedna radost. Scrapooking lze využít také pro myšlenkové mapy, nástěnky s vizemi a mnohé další profesní záležitosti.

 • 6. Originální přáníčka

Přání k narozeninám, k narození miminka, novoroční přání, vizitky na dárky a další příležitostné kartičky můžete taktéž formou scrapbookingu vytvořit. K tomu se vám již bude hodit zmíněná řezačka a rekvizitami nemusíte šetřit. Využijte třeba knoflíky, drobné mušličky, kamínky nebo další propriety.

Nalákali jsme vás k tvoření? Tak to máme radost! Zastavte se u nás pro vše potřebné v prodejně McPen, KiK, Pepco nebo Albi, kde najdete spoustu inspirace.

Milujete chalupaření? Užijte si ho stylově!

Milujete chalupaření? Užijte si ho stylově!

Ranní rosa v trávě, odpolední slunce a koupání, večerní vůně opečených špekáčků – kdo by nemiloval chalupaření… Chaty a chaloupky mají půvabné kouzlo a rozhodně to nemusejí být oproti našim domovům žádné popelky. Ba právě naopak, můžeme si je vybavit krásně a moderně, ovšem také se nádechem historie a venkova. Jak na to?

Začněte v kuchyni

Kuchyň ve venkovském stylu sází na rustikální nádobí, své místo v ní mají přírodní nebo pastelové odstíny, keramika a samozřejmě spousta dřeva. Jako základ si zvolte vždy jednu neutrální barvu, jako je například bílá, béžová nebo šedivá – a tu pak můžete doplnit odvážnějšími tóny.

Pokud se rozhodnete kuchyni na chalupě rekonstruovat ve větším měřítku, máte velké pole působnosti, ale i menšími změnami se dá dosáhnout mnohého. Dřevěnou kuchyňskou linku stačí zbavit starého nátěru a nechat ji namořit, nebo můžete nábytku naopak dopřát nový kabátek v podobě vybrané barvy. Pak už jen stačí probrat stávající vybavení a doplnit ho nádhernými kousky v chalupářském stylu, kterých není nikdy dost.

Recepty našich babiček: Polévka je grunt

V horkém létě si často přes den vystačíme s lehčími jídly, jako jsou zeleninové nebo ovocné saláty. Večery si pak můžeme užít třeba na zahradě u grilu, kde si kromě masa lze připravit grilovanou zeleninu, sýry nebo ryby.

Na chalupě ale vyhládne především dětem, a pokud jim chcete dopřát poctivé jídlo, které je zasytí, ale přesto nezatíží, můžete vyzkoušet tradiční polévky z kuchařek našich babiček. Určitě mezi nimi najdete tu pravou, která bude chutnat celé rodině. Naším osvědčeným tipem je kulajda, do které můžete použít vlastnoručně nasbírané houby. A jak na přípravu?

Ingredience:

 • 3 lžíce hladké mouky
 • 4 větší brambory
 • miska čerstvých nebo sušených hub
 • smetana ke šlehání
 • 3 vejce
 • 1 litr vývaru nebo vody
 • lžíce másla
 • olej, ocet, cukr, kopr
 • sůl, pepř, nové koření, bobkový list, kmín

Postup:

V hrnci si připravte jíšku z másla, trochy oleje a mouky, a nechte ji výrazněji zezlátnout. Přilijte horký vývar nebo vodu a pečlivě rozšlehejte. Poté přidejte brambory, orestované houby a koření a vařte do změknutí brambor. Nakonec přilijte smetanu a polévku ochuťte vyváženým poměrem cukru a octa dle vaší chuti, osolte, opepřete a přimíchejte také čerstvý nebo sušený kopr. Vejce do kulajdy připravte jako ztracená nebo vařená, jak to máte raději. Nechte si chutnat!

Hurá do peřin

Pamatujete si z vlastního dětství těžké duchny plné peří, pod kterými se tak blaze spalo? Dnes se sice dává přednost lůžkovinám z lehčích materiálů, ale možná na chalupě budete mít ještě ty původní. Péče o ně je sice náročnější, ale někdo na peřiny zkrátka nedá dopustit.

Polštáře a přikrývky můžete zahalit do povlečení s tradičními vzory, mezi které patří třeba kostka, pruhy nebo drobné kytičky. Retro povlečení je opět in, a pokud vám to staré už dosloužilo, neváhejte se poohlédnout po novém. Vybírejte povlaky z bavlny, která vás v zimě zahřeje a v létě zchladí.

Pro krásné a kvalitní povlečení se zastavte ve SCANquilt.

Zavařování a jiné letní radosti

Až se zima zeptá… můžete odpovědět: Ano, máme zavařeno! K chalupaření často patří také zahrádkaření, a kdo by si rád neudělal poctivé domácí zásoby? Marmelády, naložená zelenina nebo ovoce mohou být navíc skvělým jedlým dárkem přímo od srdce. Můžete je připravit do krásných skleniček s nápisem, vtipnou etiketou a navrch přidat třeba mašli. Uvidíte, že vaši přátelé vlastnoručně připravené pochutiny ocení.

Kdo pak na chalupě vlastní zahradu nemá, může vyrazit třeba na borůvky, houby nebo lesní maliny. Zpracované dary lesa v sychravém podzimu jako když najdete, nebo je můžete rovnou upotřebit na nadýchané koláče a do zmíněných polévek.

Pomůcky na zavařovaní a další vybavení do kuchyně najdete v prodejně Tescoma, Banquet či Kik.

Jak se zabavit s celou rodinou?

Ne vždy nám počasí přeje k pobytu venku a to je čas vytáhnout různé společenské hry a zabavit celou rodinu. Nezapomeňte si proto na chalupu zabalit deskovky, karty, kostičky a také dobré knihy, na které jste po celý rok neměli čas. Po večeři se vám s nimi bude nejlépe usínat. Přijďte si vybrat do prodejny Albi nebo do knihkupectví Kanzelsberger a o zábavu bude postaráno!

Přejeme vám krásné léto!

Letní outfity (nejen) pro romantičky. Jak na ně?

Letní outfity (nejen) pro romantičky. Jak na ně?

První letní dny nám ukázaly svou sílu a slovo v šatníku tak dostávají lehké outfity, se kterými můžeme v prázdninových měsících nadělat mnoho parády. K létu nedomyslitelně patří také různé doplňky, jako jsou klobouky, šátky a další pokrývky hlavy. Jak vše zkombinovat?

Zapojte basic kolekci

Dobrou zprávou je, že si na léto nemusíte pořizovat desítky nových kousků, ale stačí jen chytře využít ty, co již máte ve skříni. Pokud svůj styl celoročně tvoříte pomocí nadčasového oblečení, máte vyhráno. Takzvaný kapsulový šatník se vám bude hodit i o prázdninách. Co do něj patří?

Módní stylisté na seznam nejčastěji zařazují bílou, béžovou, černou a tmavě modrou barvu a v letních dnech nejvíce využijete pruhovaná trička, bavlněné kalhoty, lehký svetr na večer, jednobarevné šaty, bílá tílka a další neutrální kousky, které můžete zkombinovat s těmi odvážnějšími. Nakoupit výhodně můžete v letních slevách a doplnit si tak vše potřebné na větší dovolenou.

Vsaďte na materiály

Neméně důležitý je v létě také výběr materiálů, ze kterého je oblečení ušito. Kdo by chtěl trávit volný čas v nepohodlném a propoceném oděvu? Kromě vzhledu si tedy nezapomeňte prohlédnout cedulky, na kterých se dozvíte, z čeho je oblečení ušito. Pro teplé dny pak volte zejména přírodní materiály, jako je bavlna nebo len, a užijte si také lehounké hedvábí či kašmírové přehozy na večer.

Ne každý takový materiál je nemačkavý, ale pohodlí za trochu té péče stojí. Na cesty pak zkuste balení do praktických a skladných ruliček, aby se oděv příliš nepomačkal. Některé šaty nebo sukně seženete ve „zmuchlaném“ vzhledu, který je žádoucí, a proto se s údržbou nemusíte příliš trápit.

 U sportovního oblečení, spodního prádla i volnočasového outfitu můžete ještě vyzkoušet tencel – materiál, který se získává ze surového eukalyptového dřeva. Jeho vlastnosti, mezi které patří prodyšnost a skvělá absorpce potu, vás nadchnou.

Provzdušněte svůj styl

Šaty, sukně, rozevláté volány, to vše si léto žádá a romantický styl nikdy nevyjde z módy. Pokud ale nechcete vypadat příliš sladce nebo vám princeznovský vzhled nic neříká, jděte na to chytrými kombinacemi. Růžové šaty můžete zkombinovat s rockerskými doplňky, hedvábnou sukni slaďte s denimem a mašle si nechte třeba jen na střevíčky.

Kromě toho zapojte pastelové barvy v souladu s těmi neutrálními a je to vyřešeno. Provzdušněný a lehounký outfit tak bude vypadat slavnostněji, ale zároveň mu dodáte ležérnosti, která se hodí na letní piknik, večírek i procházku po městě.

Stylová ochrana před sluncem

Před sluncem bychom měli chránit nejen svou pokožku, ale také vlasy, a právě k tomu máme na výběr z mnoha módních pomocníků. Někdo nedá dopustit na klobouky, někomu zase spíše sedí šátky, které lze uvázat na spoustu způsobů. Při sportování vás pak ochrání kšiltovky nebo šátky s kšiltem, které využijete i vody.

Možná máte pocit, že vám pokrývky hlavy příliš nesluší, ale to bude spíše tím, že jste ještě nenarazili na tu pravou. Vezměte na nákupy třeba kamarádku a dopřejte si dostatek času na zkoušení. Uvidíte, že si užijete spoustu zábavy a domů určitě neodejdete s prázdnou.

Nohy jako v bavlnce

Šaty máte vybrané, parádní klobouček také? Pak už zbývá jen věnovat pozornost svým nožkám, aby se na dovolené cítily jako v bavlnce. Na aktivní dovolenou si nezapomeňte přibalit pohodlnou sportovní obuv z kvalitních materiálů, abyste již po první túře netrpěli otlaky nebo puchýři. Na pláž nebo k bazénu se budou hodit žabky, které nejsou vhodné na celodenní chození, ale u vody jsou velmi praktické.

Na své si také přijdou milovnice sandálů a letních pantoflíčků, ve kterých lze strávit více času, pokud mají opět kvalitní provedení, například z kůže, nebo se v nich zkrátka cítíte dobře. O nohy se vyplatí důkladně pečovat, aby byly nejen krásné, ale i zdravé. Jak na to, si můžete přečíst v našem předchozím článku Léto je tady: Hoďte nohy do pohody.

Přejeme vám krásné módní léto!

Text a foto ©crestyl

Léto je tady: Hoďte nohy do pohody!

Léto je tady: Hoďte nohy do pohody!

Slunečné a teplé počasí láká k odkládání svršků a jednou z částí těla, které můžeme v létě nechat v klidu dýchat, jsou naše nohy. Pokud jste jim na jaře ještě nevěnovali dostatek péče, je ten nejvyšší čas to napravit. Podívejte se na užitečné pomocníky, kteří by vám neměli chybět v koupelně.

Zdravá obuv je základ

Aby byly nohy krásné na pohled, je potřeba, aby byly především také zdravé. Kosmetická péče dokáže mnohé, ale zdravotní problémy vyřešit neumí. Dbejte proto na správné obutí po celý rok a případné problémy neváhejte řešit s lékařem.

Vbočené palce, zborcená klenba nebo otékající kotníky není radno přehlížet, ale léčit, k čemuž přispívá také volba správné obuvi. V létě jsou nohy náchylnější k pocení, a proto je potřeba vybírat boty otevřené, prodyšné, často je střídat a nechávat je dostatečně vyschnout. Předejdete tím vzniku mykóz a dalších nepříjemností.

Přijďte si k nám vybrat do prodejny CCC nebo Deichmann.

Doma, nebo s profesionály?

Pokud se rozhodujete, zda své nohy před létem svěřit profesionálům, nebo si je ošetřit sami, přihlédněte zejména k tomu, jak jste se o ně v nedávné době starali. V případě, že jste jim mnoho pozornosti nevěnovali, se vyplatí pedikérské ošetření. Stejně tak je tomu v situaci, kdy trpíte na kuří oka, otlaky nebo zarůstající nehty. To jsou potíže, jejichž odstranění je lepší nechat na odbornících.

Zatímco doma se většinou věnujeme takzvané mokré pedikúře, profesionálové vám v salonu mohou nabídnout ošetření za sucha neboli mediciální pedikúru. Její výhodou je nejen bezbolestné a precizní odstranění ztvrdlé kůže, ale také jemný a hygienicky bezpečný postup vhodný například i pro diabetiky.

Co bychom vám tedy doporučili, je první návštěva pedikéra a poté už si o své nožky můžete pravidelně pečovat doma a se specialisty řešit jen případné problémy, na které nestačíte.

A jaké je potřebné vybavení k domácí pedikúře?

 • Kvalitní nůžky nebo kleštičky
 • Sada pilníků od hrubšího přes jemný až po lešticí
 • Pemza na ztvrdlou kůži
 • Dřívko na kůžičku
 • Separátor na prsty
 • Případně strojek s kotoučkem na suché ošetření
V Central Jablonec můžete zavítat do salonu ArtNails

Voňavé masky, peeling a zábaly

Své nohy můžete dále rozmazlovat podobně jako ruce nebo obličej. Ztvrdlé kůži prospěje peeling a na něj navazující maska nebo zábal, který chodidla, nárty a prsty dokonale hydratuje. Vyzkoušet můžete některý z přípravků, které zakoupíte v drogerii, nebo si připravte domácí variantu z rozmixovaného banánu a jogurtu.

Výživné masky by měly působit vždy delší dobu a měli bychom si jich dopřávat opakovaně. Zařaďte si proto pravidelnou péči o nohy do svého „kalendáře krásy“, ať na tuto proceduru nezapomínáte.

Nebojte se barev

Na samý závěr pak dodejte nehtům na nohou veselý kabátek. Kdy jindy než v létě se odvázat a užít si dosyta všechny barvičky? Blýskněte se neonovými odstíny anebo zvolte pro každý nehtík jinou barvu. Hodit se vám může menší balení laků, protože celou lahvičku rychleji spotřebujete a nemusíte se bát, že vám vyschne. Použít můžete také speciální gelové laky, o kterých jsme psali již v minulém článku Jak na krásné nehty. Dokonalé ruce a nožky s nimi budou vaší chloubou!

Všechny laky a pomůcky zakoupíte v drogerii dm

Text a foto ©crestyl

Milujete středomořský styl? Přeneste si ho kousek domů

Milujete středomořský styl? Přeneste si ho kousek domů

Doba dovolených se blíží. Chystáte se letos k moři, protože jeho nenahraditelnou sílu a kouzlo zkrátka milujete? Máme pro vás dobrou zprávu. Vůni mořského vánku, šepot vln a atmosféru středomoří si můžete vykouzlit i ve svých domovech. Podívejte se, jak na to.

Kde všude sílu moře využít?

Středomořské dekorace mohou zkrášlit jak obývací pokoj, tak kuchyni, ale hodí se také například do koupelny, kde je můžete krásně sladit s bílou sanitou a modrými obklady. Nabízí se využití při slavnostní tabuli, na oslavě a výjimkou nejsou ani svatby v tomto stylu.

Dětem můžete udělat radost námořnickým stylem v pokojíčku, obzvláště pokud milují dobrodružství a napínavé příběhy. Malí kapitáni se pak ve svém království budou cítit jako na opravdové výpravě námořníků. Jak může takový dětský pokoj vypadat?

 • Na zdi použijte klasickou bílou a využijte motivy vln, kormidel, majáky nebo kotvy a létající racky.
 • Dětskou postel lze zakoupit v pirátském stylu nebo ji můžete sami dozdobit různými látkovými převisy a povlečením.
 • Nezapomeňte ani na záclony a závěsy, na které se hodí blankytná modř.
 • Vyberte ladící koberečky a tematické obrázky na zeď, které si můžete s dětmi i namalovat.
 • Tak vzhůru na palubu!

Barvy a materiály hrají prim

Jak už je zřejmé, důležitou roli ve středomořském stylu hrají zejména barvy. Tradiční bílou a modrou můžete doplnit pastelovými odstíny nebo teplými tóny. Mnoho parády udělá levandulová nebo letošní barva roku, kterou je specifický odstín fialovo-modré s názvem Very Peri. Nic nezkazíte ani žlutou a oranžovou.

Druhým důležitým aspektem je výběr materiálů, které by měly být zejména přírodního původu. Co se týče vybavení, volte dřevěný nábytek, z látek pak bavlnu, len či surové hedvábí. Možná vás zpočátku čeká vyšší investice, která se vám ale dlouhodobě vyplatí. Originální nábytek můžete sehnat v různých bazarech a upravit si ho přesně podle své představy. Určitě vám tak nadělá ještě více radosti, než když jej zakoupíte v běžném obchodě.

Námořnické motivy a dekorace

Již zmíněné motivy se mohou objevovat na různých dekoracích, kromě textilu doplní krásně také jídelní sety. Ke středomořské výzdobě se dále hodí keramické vázy, skleněné nádoby, mozaiky a co nejvíce přírodnin, jako jsou kamínky, mušle, písek či dřevěné závěsy. Večer pak vykouzlí dokonalou atmosféru svíčky s mořskou vůní. Do kuchyně si nezapomeňte pořídit praktické tácky a ubrousky.

Dekorace můžete najít v prodejně KIK v Central Jablonec

Na co ještě nezapomenout?

Domov, který se chce přiblížit lehkosti životního stylu přímořských oblastí, by měl být především také vzdušný a prosvětlený. Nejvíce mu pomohou velká okna s dostatkem přirozeného světla nebo vkusné osvětlení a volný prostor. S výzdobou to tedy nemusíte přehánět, z výše uvedeného využijte jen několik nápadů, cílem není mít nevkusně přezdobené místnosti, ale naopak: Dokázat s minimem interiérových prvků maximum. 

Dary moře v kuchyni

Kdo by chtěl ještě nápad navíc, může pro své přátele nebo rodinu připravit hostinu inspirovanou středomořskou stravou. Co by na tabuli v takovém případě nemělo chybět?

 1. Čerstvé ovoce a zelenina
 2. Ryby, případně jiné bílé maso
 3. Ořechy, bylinky, česnek, olivy
 4. Luštěniny, obilniny, pečivo
 5. Kvalitní víno

Přejeme vám dobrou chuť a krásné letní zážitky!

Text a foto ©crestyl

Dejte koupelně zelenou aneb 7 tipů, jak zkrášlit oázu klidu

Dejte koupelně zelenou aneb 7 tipů, jak zkrášlit oázu klidu

Koupelna je místem, které dotváří náš domov, a proto bychom neměli, co se týče příjemné atmosféry, vkusných doplňků nebo výzdoby, zapomínat ani na ni. Ranní sprcha v inspirativním prostředí vás rychle nabije energií a večer si můžete v koupelnovém království ničím nerušeni zarelaxovat. Jak na to?

1. Nalaďte se na správné barvy

Výběr barev v koupelně je klíčový, a to od obkladů až po drobné doplňky. Vybrat vše tak, aby interiér koupelny působil harmonicky, může být někdy docela oříšek, obzvláště pokud hledáte zajímavější barevné kombinace. Takové můžete najít mezi zemitými odstíny, které jsou oblíbené již řadu let, doplněnými výraznější výmalbou nebo dlažbou.

Bát se ale nemusíte ani experimentálnějšího pojetí, v takovém případě však raději doporučujeme služby designéra nebo využití některého z programů pro tvorbu interiéru, ať si vše můžete představit v co nejreálnější podobě.

Pokud podlehnete některému z aktuálních trendů, které vám doporučí návrhářské studio, je možné, že vzhled koupelny budete chtít za několik let zase změnit. Proto doporučujeme spíše tradičnější pojetí sanity a obkladů a popustit fantazii právě při dekorování.  

2. Zapojte všechny smysly

Krásná koupelna potěší nejen oči, ale může působit na všechny smysly. Kdo miluje hudbu, jistě si rád poslechne několik písniček při rychlém sprchování nebo třeba celý koncert při večerní koupeli. Zabudované rádio není v koupelně žádnou novinkou, ale pokud ho nemáte, stačí využít i některý z přenosných přístrojů, dejte jen pozor na jejich dostatečnou vzdálenost od vody.

Milovníci svíček nebo vonných tyčinek si také mohou přijít na své a potěšit své čichové buňky krásnou a zklidňující vůní. Gurmánům zase doporučujeme speciální podnos, který se dá upevnit na vanu. Sklenka šampaňského a jahody podávané při pěnové koupeli jsou po náročném dni tou nejlepší odměnou. Nezapomeňte ani na různé masážní pomůcky, houby, kartáče a žínky, které udělají dobře pokožce celého těla.

3. Vsaďte na detaily

Kouzlo sladěného prostoru někdy spočívá v opravdových maličkostech, jako jsou věšáčky, stojan na toaletní papír, kelímky na kartáčky, dózy na mýdlo a podobně. Tyto doplňky by měly být nejen hezké na pohled, ale také praktické a kvalitní.

Každý z nás už asi zažil situaci, kdy si domů pořídil nějaký designový kousek, který byl však náročný na čištění nebo pravidelnou údržbu. Do koupelny se například nehodí materiály, které nejsou odolné nebo ošetřené vůči vlhkosti. Nenechte se proto zlákat jen vzhledem, ale dejte na doporučení prodejce, vlastní zkušenosti nebo se poptejte třeba přátel na konkrétní značku, která jim vyhovuje. My jsme vybírali v prodejně Pepco.

4. Nezapomeňte na zrcadla

Právě v koupelně trávíme ráno nejvíce času úpravou svého vzhledu. Zrcadla mají ovšem nejen tuto praktickou funkci, ale dokážou koupelnu doslova rozzářit. Hlavní zrcadlo na umyvadlem může být nasvícené a doplněné menším kosmetickým zrcátkem, které ocení zejména ženy.

Komu v koupelně vadí neustálé zamlžování skla, může sáhnout po elektrické topné fólii, která se instaluje pod zrcadlo a udělá jeho věčnému otírání přítrž. S nedostatkem místa pomohou zrcadla s poličkami nebo koupelnové skříňky opatřené zrcadlovou plochou, které mohou být provedeny v dřevěném dekoru místo klasické bílé barvy. Tvar a zdobení zrcadla od kulatého přes asymetrické až po typické obdélníkové jsou už jen třešničkou na dortu.

5. Dopřejte si kvalitní textil

Ručníky, osušky, župany, žínky… to vše vybírejte v dostatečné kvalitě, která zaručí, že vám po prvním praní nezbydou oči pro pláč. Ručníky by měly být pečlivě začištěné, protože čouhající nitě zkrátka nesvědčí o ničem dobrém.

Heboučký župan by po vyprání měl držet svůj tvar a neztratit barvu. Nebojte se do koupelnového textilu investovat a starat se o něj tak, aby netrpěl. Ve skříni ho můžete provonět parfémovanými sáčky nebo mýdlem.

6. Mějte o všem přehled

S udržením pořádku v koupelně nebo na toaletě pomohou různé košíčky, které můžete sladit s ostatním vybavením. Kdo má rád například přírodní materiály, určitě si z dnešní široké nabídky obchodů vybere, co je mu blízké.

Látkové a proutěné boxy mohou být uzavíratelné, pokud nechcete řešit, že se na uložené předměty chytá prach. Plastové košíčky mají zase tu výhodu, že jsou snadno omyvatelné, mohou tedy sloužit na dekorativní kosmetiku.

7. Posviťte si na to

Na závěr jsme si nechali tip, který je už finančně náročnější, ale o to větší účinek má. Dobré rozložení světla v koupelně dokáže udělat divy a vhodně zvolené osvětlení zachrání i místnosti bez přístupu přirozeného denního světla. Ve večerních hodinách pak navodí tu správnou atmosféru. Zkuste se tedy zamyslet nad rozmístěním a typem svítidel, a pokud je něco z toho nevyhovující, nebojte se ani této změny. Určitě se vám vyplatí!

Text a foto ©crestyl

Den maminek se blíží. Nezapomeňte na tu svou!

Den maminek se blíží. Nezapomeňte na tu svou!

Již tuto neděli slavíme Den matek, který připadá na 8. května. Co si připravit jako dárek, který udělá mnoho radosti? Podívejte se na naše tipy, které potěší každou maminku. A vězte, že tento svátek se u nás slaví již od roku 1923. Příští rok jej tedy čeká stoleté výročí!

Káva na cesty zahřeje u srdce

Miluje vaše maminka kávu? Pak pro vás máme hned první nápad. Ranní káva do auta je příjemným zpestřením každého dne a cestovní termohrneček se srdcem z Albi řekne vše za vás. Může se hodit jak zaměstnaným maminkám, tak těm, které jsou s malými dětmi doma a vyrážejí s nimi pravidelně ven. Káva povzbudí nejen při procházce s kočárkem, ale také v parku nebo třeba při zastávce na hřišti. A co dalšího můžete milovnicím kávy pořídit? Tak třeba:

 • Balíček kvalitní kávy,
 • sadu hrnečků do domácnosti,
 • frenchpress
 • nebo další vybavení pro přípravu kávy.

Kytička je sázka na jistotu

Žádný svátek se neobejde bez květiny a Den matek není výjimkou. Nezapomeňte, že kromě řezaných květin můžete darovat také hrnkové nebo třeba venkovní určené k vysazení na zahrádce. Pokud chcete být výjimeční, můžete věnovat krásné a voňavé bylinky, semínka na letní výsev nebo závěsnou kokedamu, která ozvláštní každý interiér.

Zastavte se v naší prodejně Holandské květiny, kde vám s výběrem rádi pomohou.

Sladké a jedlé dárky potěší

Mlsné jazýčky ocení čokoládu, ale my víme, že radost může udělat jakákoli dobrota, pokud je poctivá a vyrobená z těch nejlepších surovin. Kdo nechce troškařit, může maminku překvapit rovnou celým dárkovým balíčkem sladkých a slaných pokušení. Dárkové koše můžete vybírat již předpřipravené, ale často není problém, aby je prodejce sestavil přímo na míru. Co doporučujeme?

 • Pralinky,
 • oříšky,
 • víno,
 • sýry
 • a další pochutiny.

Zkuste u nás obchod Rodinná farma a uvidíte, že se vám podaří vybrat to nejlepší.

Maminky si zaslouží být krásné

Ideálním dárkem může být nový parfém, oblíbená kosmetika, taštička na zkrášlující přípravky, ale třeba také poukaz na manikúru nebo do drogerie, aby si každá žena mohla vybrat přesně to, co potřebuje. Blýsknout se můžete doplňky, jako jsou šátky a šperky, a na špici pak určitě bude kabelka nebo jiný elegantní dárek. Pro sportovněji založené maminky pak vyberte třeba praktický batůžek.

Inspirovat krásou se můžete v Yves Rocher, dm drogerii a obchodech s módou.

Darujte radost a společné chvilky

Na závěr jsme si nechali tip, který není ani tak hmotný, ale o to více cenný. Kdy jste naposledy zašli s mámou na kávu, drink nebo dobrou večeři? Pozvěte ji na dortík nebo skleničku vína a uvidíte, že společně strávený čas může být tou nejlepší investicí. Ostatně občerstvit se můžete před společnými nákupy nebo po nich.

Těšíme se na vás!

Text a foto ©crestyl